UWAGA!

Teraz ja - Myślałem, że …

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy i długiego oczekiwania mieszkańców, w końcu miasto zostało połączone mostem, przez który od niedawna można przejść sucha nogą. Obecnie ruch pieszy przez rzekę Elbląg nie stanowi problemu.

Jak powszechnie wiadomo przez jeden z dwóch budowanych mostów będzie można przejechać samochodem. Fizycznie będzie to możliwe, zobaczymy co okaże się w praktyce.
       Myślałem, że most zwodzony to rodzaj mostu ruchomego, w którym przynajmniej jedno przęsło jest podnoszone, umożliwiając przepłynięcie jednostek pływających. W tym czasie ruch pojazdów jest chwilowo wstrzymany, aby po całej operacji, samochody i inne środki lokomocji mogły swobodnie przeprawić się na drugą stronę rzeki.
       Zaraz po tym jak ruszyła budowa mostów i okazało się, że przez jeden z nich przejedziemy samochodem, pojawił się optymizm wśród mieszkańców dotyczący łatwiejszej przeprawy na drugą stronę rzeki. Jak się jednak okazuje w Elblągu nie będzie to takie proste... Z lokalnych mediów dowiadujemy się, że ruch samochodowy na moście będzie odbywał się tylko okazjonalnie. Przejście drogowe łączące obie części miasta otwierane będzie tylko dla pojazdów uprzywilejowanych lub dla nas wszystkich tylko na specjalne okazje. Rodzi się więc pytanie, dlaczego zmotoryzowani mieszkańcy nie skorzystają z tego nowoczesnego obiektu? Budowanie mostu przystosowanego do ruchu drogowego i nie korzystanie z tej możliwości to tak jak budować drogę, która otwarta będzie tylko raz na jakiś czas. Jaki jest więc sens inwestowania tak ogromnej sumy pieniędzy w coś, co w założeniu spełniać będzie wszystkie wymogi a w praktyce nie ułatwi życia mieszkańcom?
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 15
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.5 30 73

A moim zdaniem...

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No właśnie. .. .Mieszkam na na teatralnej i może jadąc do Gdańska wolalbym przejechać przez stare miasto na druga strone kanału??? Skoro jest most to dlaczego ja jako mieszkaniec nie moge z niego korzystac?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pytam się(2012-11-08)
 • Żebyś nie niszczył bo za drogo. .Nic Wam nie pasuje wieśniaki. .. ; /
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezpodpisubezpodpisu(2012-11-08)
 • Ja i tak będe przejeżdzał przez ten most. Po to go w końcu zrobili!!
 • Za 10 lat go dokończą to może sobie przejedziesz :)
 • Odpowiedź jest banalna i prosta - bo taki projekt przyjął i zaakceptował HS. I tyle w temacie. Mosty to jeden z wielu "trupów w szafie" pozostawiony przez poprzedników. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  urzednik123(2012-11-08)
 • Ty z Teatralnej, to jakoś na około chciałbyś jechać do Gdańska. Masz most Unii Europejskiej.
 • Raczej chodzi o to, by nie "rozjeździć" Starówki. Gdyby most Dolny był normalnie przejezdny, pół Elbląga by tędy jeździło. Dobrze więc że most nie będzie normalnie dla aut otwarty. Ciężko dupsko wozić 300 metrów dalej, na most Tysiąclecia?
 • No już to widzę. Otwarty dla barachła most i systematyczne rozjeżdżanie starówki, zwiększony ruch na starówce i dziesiątki artykułów na łamach portelu, że przez władze jest teraz niebezpiecznie na starówce, bo za dużo samochodów tam jeździ i spacerować nie można w ciszy i spokoju!! Jest most unjny, jest i drugi 300 metrów dalej i basta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ploterek(2012-11-08)
 • Co z tego, ze jest most na tysiaclecia i ze jest most unii? To jak masz Mc donaldna w Elblagu to jedziesz do Nowego Dworu Gdanskiego?
 • A niby jak sie dowiemy ze most jest otwarty dla ruchu drogowego?
 • Tytuł powala. Nie wiem jaką szkołe kończyłaś(eś) ale Twój język polski to dno !. Napisz tak na sprawdzianie w szkole średiej czy nawet gimnazjum cokolwiek - rozprawke, charakterystykę, notatkę. O maturze nie wspominam bo po poziomie moża sie domyślać. Tytuł oddaje wszystko. Typowe dla dzisiejszych troli i miernot w gazetach internetowych.
 • Most ładny, jeszcze nie skończony. Ale niewątpliwie szpecą go te ALUMINIOWE - AUTOSTRADOWE BARIERKI po obu stronach. Czy nie można było pomyśleć o czymś innym ? Może o drewnianych belkach ? Przecież przez Most Niski nie będą przejeżdżały samochody na dużej szybkości ? A za tymi alu-barierami są jeszcze jedne - też metalowe ale o wiele ładniejsze.
Reklama