UWAGA!

Teraz ja - Zdrowy Elbląg

 Elbląg, Zdrowy Elbląg

Fatalna sytuacja finansowa w NFZ spowodowała intensywne poszukiwania przyczyn tej zapaści i dróg wyjścia. Jak stwierdziło Ministerstwo Zdrowia najważniejszą przyczyną tego stanu są dorośli pacjenci, wyłączając stąd Bogu ducha winne dzieci, które cierpią przez dorosłych.

Reportaże z przeładowanych szpitali, przychodni i kolejek do specjalistów na 2040 r. przejdą więc do historii. Niezadowoleni elblążanie (np. ostatni materiał na portElu w "Teraz Ja") będą wreszcie przyjmowani bez kolejek - nawet w Święta.
       Jak to się zrobi?
       Otóż, jak stwierdzono w NFZ, najwięcej kosztują palacze papierosów, którzy na własną prośbę hodują sobie raka (nie tylko płuc) oraz konsumenci fast foodów i wieprzowiny, zatykający sobie naczynia krwionośne, doprowadzając siebie najpierw do zawałów, a potem do wylewów, śmierci a w najlepszym przypadku do inwalidztwa. Dotyczy to też obżarstwa świątecznego...
       Dlatego od nowego roku np. palacze, którzy teraz będąc pacjentami Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu stoją na zewnątrz na mrozie w pidżamach, paląc papierosy, zostaną wypisani ze szpitala, a uzyskane stąd środki przejdą na chore dzieci. Na NFZ przyjmować się będzie palaczy pod warunkiem, że zapłacą za nich koncerny tytoniowe. Przecież nie może tak być, że palacz jadący windą na operację wycięcia płuca, pali jeszcze papierosa... a na papierosach "Ministierstwo Zdarowia priedupieżdało" przez wiele lat... Teraz trzeba to egzekwować. Podobnie osoby prowadzące niehigieniczny tryb życia: na własną prośbę spożywają napoje i jedzenie oficjalnie uznawane za szkodliwe (nie myślę tu o alkoholu, który jest szkodliwy, tylko gdy spożywa się go w złym towarzystwie...).
       Drugim posunięciem będą opłaty za wyżywienie, prąd, wodę i ścieki dla klientów szpitali. Przecież pacjent, idąc do szpitala dostaje pełen wikt i opierunek za friko. Do tego grymasi, że jadło marne, a niekiedy w domu ma o wiele gorsze. Gdyby był w domu, musiałby  płacić za wszystko, a tak to płacą za niego zdrowi. Jak komuś nie odpowiada wikt szpitalny może sobie zamówić pizzę, lub golonkę (możliwe w serwisie na portElu).
       Trzecie posunięcie, to takie, że jeśli starzy rodzice na święta i wakacje wysyłani są przez dzieci do szpitala, to dzieci obowiązkowo, na własny koszt także idą z nimi jako wolontariusze...
       Po czwarte: osoby "uprzywilejowane", płacą z własnej kieszeni za odmładzające kroplówki i transfuzje krwi.
       Po piąte: za pogotowie stomatologiczne płacą pacjenci w myśl zasady: zęby to bolą chamów, bo ludzie kulturalni chodzą do dentysty (Beata Tyszkiewicz).
       Po szóste: nie będą przyjmowani ci, którzy zaniedbują się na co dzień - brak ruchu, wersalka i TV ... chirurgia bez kolejek!
       Ci, którzy będą wyeliminowani z leczenia, nie zostają na lodzie - w myśl poglądu Janusza Korwin - Mike: nie muszą korzystać z NFZ, przecież zwierzęta w tym psy, kotki i inne " żywotne" jeśli nie są zdrowe, a przecież nie należą do żadnego NFZ, to właściciel jedzie z nimi do weterynarza, gdzie za 15 zł bez żadnej kolejki zostaje przyjęty a jego podopieczny zobdukowany.
       Po siódme: prozaiczne choroby, jak np. przeziębienia, będą leczone na koszt delikwenta, o ile nie odbył szczepień profilaktycznych.
      
       Tak więc od 2013 r. jednostki medyczne zostaną przewietrzone z pseudo chorych, korytarze szpitali i przychodni będą luźne . Wtedy np. na miasto wielkości Elbląga wystarczy szpital taki jak na Żeromskiego, który przed wojną zabezpieczał potrzeby prawie stutysięcznego Elbinaga...
       A co z tysiącem pracowników Szpitala Wojewódzkiego? To już jest problem pani Gelert. Najlepsi na pewno znajdą robotę na Żeromskiego.
      
       P.S. Kto naprawdę jest chory, to nawet w obecnych warunkach nie powinien narzekać na elbląską służbe zdrowia, chyba że należy do sześciu przypadków wymienionych wyżej.
       Żyj zdrowo.
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.9 7 20

A moim zdaniem...

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ktoś się pod czymś takim nazwiskiem podpisał? Nieźle. .. -. -
 • ktoś tu ma "bad trip" po grzybkach; PPPP
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lekarz od głowy(2012-12-31)
 • sam szpital na Żeromskiego nie wystarczy - brakuje tam oddziału psychiatrycznego, a ten jest niezbędny, czego bezsprzecznie dowodzi autor powyższego artykułu;
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mellechowicz(2012-12-31)
 • Mellechowicz. .. dont worry. .w starej kotłowni znajdzie sie miejsce dla Ciebie.
 • taka prawda, Elblag to "chore" miasto, a wiekszosc pieniaczy dzwoniacych na pogotowie lub awanturujacych sie w szpitalach swoim zyciem zapracowala sobie na chorobska. bardzo dobry artykul, szkoda tylko, ze nikt nie bedzie mial na tyle odwagi politycznej by wprowadzic podobne zmiany w zycie. bo jak by nie bylo, te "chore" pieniacze, to wiekszosc wyborcow. .. brawo za odwage dla autora, niestety zostanie zjedzony przez ww. grupy "chorobowe" :) w ich interesie, podobnie jak w interesie politykow w tym kraju jest, by ow burdel i brak jasnych zasad, funkcjonowal jak najdluzej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wisla krakow(2012-12-31)
 • mysle, ze ten artykul powinna przeczytac ta kobieta - sierota, co napisala rownolegle artykul o tym jak to ja duma bolala oczekujac w kolejce do ambulatorium internistycznego :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ANTYDUMA(2012-12-31)
 • Moim skromnym zdaniem alkohol nigdy nikomu nie zaszkodził, chyba że był spożywany w złym towarzystwie tak jak to słusznie zauważa p. Sławek. Czyli konkludując zaszkodzić może towarzystwo zwłaszcza w tę ostatnią noc roku. Pozdrawiam, życzę wszelkiej pomyślności i doborowej kompanii W. Z.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kaligula(2012-12-31)
 • "kaligula i o to chodzi. .. cieszmy się Elblągiem. jest autentycznie piękny.
 • Zdrówka życzę i oby tylko Czerniaka nie dostać(w swoje ręce) za czarny humor gdyż pacjenton nie do śmiechu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_11914(2013-01-01)
 • "palacz jadący windą na operację wycięcia płuca, pali jeszcze papierosa" Płucom już i tak nie zaszkodzi:)
 • "Przecież pacjent, idąc do szpitala dostaje pełen wikt i opierunek za friko" Zrozumiałem po przeczytaniu jakim jestem podłym pasożytem będąc w życiu 2 razy (poród, wyrostek) w szpitalu, chodząc do lekarza średnio co 2-3 lata i płacąc sumienie co miesiąc około 200 zł na Ubezpieczenie Zdrowotne. Nie chcę być już pasożytem na zdrowym ciele NFZ proszę o możliwość wypisania się z tej jak zrozumiałem charytatywnej organizacji i żebym mógł przeznaczyć te śmieszne dla NFZ 200 zł na komercyjne ubezpieczenie rodzinne w moim banku za 199 zł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lolelb(2013-01-01)
 • Panie Czerniak. .. jestem ciekawa w jakiej "opcji"widzi Pan osoby z nerwicą(z nastepstwem zawału, udaru lub wylewu) "nabawioną się w "swoim"zakładzie pracy, gdzie pracodawca wykorzystuje pracownika "na maxa", gdzie za wynagrodzenie w tymże zakładzie nie jest w stanie utrzymać rodziny, w konsekwencji zatrudnia się w nastepnym zakładzie, nie ma czasu godziwy odpoczynek nie wspomnę o jakimś czasie dla rodziny. .. .
Reklama