UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2019

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Zobacz jak tu pisać

W dziale "Teraz ja" oczekujemy na teksty, fotoreportaże i krótkie filmy wideo (także z komórki). Muszą one spełniać kilka podstawowych warunków - powinny dotyczyć regionu elbląskiego, wcześniej nie mogły być publikowane w innym lokalnym medium i osoba, która je przysłała, posiada do nich prawa autorskie. Nadesłane materiały muszą zostać zatwierdzone do publikacji przez redakcję portEl.pl. Każdy z autorów może opublikować nie więcej niż jeden materiał dziennie.
Autorów publikacji w dziale "Teraz ja" chcemy uhonorować poprzez prowadzenie rankingu ocen i oglądalności, który będzie zamieszczany pod każdym materiałem redakcyjnym w tym dziale.
Poza tym autor najwyżej punktowanego w danym tygodniu tekstu, fotoreportażu czy filmu wideo otrzyma nagrodę w wysokości 111,11 złotych. Na punktację składa się ocena Czytelników oraz liczba odsłon i komentarzy. Decyduje liczba punktów o godzinie 24:00 w następną niedzielę po tygodniu, w którym opublikowany został nadesłany materiał. Nagroda przyznawana jest wyłącznie wtedy, gdy dochodzi do rywalizacji przynajmniej między dwoma różnymi autorami. Z kolei autor największej ilości materiałów opublikowanych w poprzednim miesiącu, ale nie mniejszej niż trzy, może liczyć na uhonorowanie kwotą 222,22 złotych. Honoraria wypłacamy nie później niż 60 dni po ich przyznaniu. Nazwisko lub nick autora tygodnia i miesiąca będzie publikowane u dołu rankingu.
Zapraszamy do współpracy! Prosimy o przesyłanie materiałów redakcyjnych na adres redakcja@portel.pl.
 • 2019-01-24 Uczmy się od Kurzej Góry

  Elbląg. Uczmy się od Kurzej Góry

  Szanowny Panie Prezydencie, informuję, że w Kurzętniku koło Nowego Miasta Lubawskiego, 120 km od Elbląga w podobnych warunkach klimatycznych działa stacja narciarska i jest tam rewelacyjnie. Proponuję Panu i pracownikom wyjazd służbowy w to miejsce, by zobaczyć, jak to rewelacyjnie funkcjonuje - pisze jeden z naszych Czytelników. 

 • 2018-12-04 Jak bawić się w egipskich ciemościach?

  Elbląg. Jak bawić się w egipskich ciemościach?

  Niedawno wybudowano znacznymi środkami plac zabaw dla dzieci i dorosłych w okolicach ulicy Kłoczowskiego (przy okazji, nie był to komunista, ale organizator polskiej floty na Bałtyku za czasów króla Jagiellończyka i jego poseł w Danii i Szwecji). Wszystko byłoby ok, nie bacząc nawet na podobno zawyżony kosztorys, jednak jakby zapomniano w projekcie, że w tej szerokości geograficznej ciemności zapadają stosunkowo wcześnie.

 • 2018-06-15 Walka o śmieci

  Elbląg. Walka o śmieci

  Od lat w Polsce tęgie głowy kombinują, jak tu doprowadzić utylizację śmieci i odpadów na jakiś odpowiedni poziom. I nic!

 • 2018-05-11 Gdy polityka odbiera rozum

  Elbląg. Gdy polityka odbiera rozum

  W takiej sytuacji oraz przy nieudolności władzy w Polsce dochodziło zawsze do utraty niepodległości. Zawsze wtedy nie potrafiliśmy żyć dobrze z sąsiadami.

 • 2018-02-26 Zdołowany Elbląg

  Elbląg. Zdołowany Elbląg

  Miasto, które zgodnie z geografią, ekonomią i polityką z uwagi na swoje położenie powinno kwitnąć, w mojej ocenie jest w stagnacji. Na początku dzięki zdesperowanym elbląskim inwestorom odbudowano część starówki, którą dzisiaj określam jako najpiękniejszą i najnowszą w Europie. Zabrakło niestety kropki nad „i” i nie zabudowano kamieniczkami uliczki przy rzece Elbląg. Starówka od strony brzegu wygląda jak „bezzębna staruszka” ze szpetnym Bulwarem Zygmunta Augusta.

 • 2018-02-17 Chrobry - Kalbar 10:0

  Elbląg. Chrobry - Kalbar 10:0

  Dzisiaj, gdy mimo niezbyt sprzyjających warunków zimowych – z Góry Chrobrego korzystają tysiące narciarzy, to na torze przy Agrykola, zbudowanym za miliony złotych, ślizga się kilka osób... Coś tu nie tak! Władze Elbląga, obudźcie się! Zobacz zdjęcia.

 • 2017-07-11 Kultura z muszlą w tle

  Elbląg. Kultura z muszlą w tle

  Trwa tradycyjny Letni Salon Muzyczny w Bażantarni. Ma jak widać wielu melomanów, którzy wiernie przychodzą na koncerty odbywające się w muszli koncertowej. Niestety, otoczka tej ciekawej imprezy kulturanej kojarzy mi się bardzej z muszlą klozetową, niż ze scenerią i atmosferą należną takiej imprezie. 

Google

Sondaż portElu

To kupisz w pasażu portElu

Balon Foliowy Cyfra "7" Megaloons 102 cm
Balon Foliowy Cyfra "6" Czarna 102 cm
Balon Foliowy Cyfra "0" Czerwona 102 cm
Talerzyki papierowe Minnie Pomocnice 19,5 cm
Reklama