UWAGA!

10. Maraton Pisania Listów AI

Wielkie gratulacje dla Zabrza, Zabłudowa i Białegostoku, gdzie napisano najwięcej listów oraz dla nowych miast na „mara tonowej” mapie, takich jak Elbląg, Płock, Olsztyn czy Reda. W Elblągu napisano 53 listy.

W sobotę i niedzielę, od południa do południa, w całej Polsce, a także w siedzibie Centrum społecznego Młodych Socjalistów przy ul. Grunwaldzkiej (biurowiec Elzamu) przez 24 godziny każdy mógł napisać odręcznie, własnymi słowami list w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa zostały złamane. W ten sposób członkowie Amnesty International i elbląscy Młodzi Socjaliści domagają się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka.
       Idea Maratonu Pisania Listów powstała w 2001 r. w Polsce. Pomysł podchwyciły sekcje Amnesty w innych krajach. W zeszłym roku podczas Maratonu Pisania Listów Amnesty International napisaliśmy na cały świecie 295 tysięcy apeli, a w całej Polsce 78 843 listy w obronie prześladowanych i represjonowanych. W ciągu dziesięciu lat napisaliśmy w Polsce w sumie ponad milion listów, dzięki którym dziesiątki osób wyszło na wolność.
      
      
Krzysztof Sierżantowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Mugabe to wzór socjalisty, tymczasem MS piszą listy do zimbabweńskiej opozycjonistki. Nigdy nie było zgody na lewicy. Hitler Stalina też nie lubił. BTW. Czy portEl wspiera lewą nogę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kindybał(2009-12-14)
 • Od dluzszego juz czasu widac z jaka strona sympatyzuje portel, nie jest to powod do dumy, wrecz powod do wstydu bym powiedzial.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Polak mały(2009-12-14)
 • wydawało mi się, że o prawa człowieka nie powinna walczyć tylko lewica. .. a te powyższe komentarze są jakieś takie. .. news nie mówi o socjalistach tylko o maratonie pisania listów, więc moglibyście panowie wypowiadać się na ten temat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  karolg(2009-12-14)
 • Młodzi Socjaliści są po prostu aktywną, młodziezową organizacją czy to sie komuś podoba czy nie. Uczestnicza w różnych akcjach, których celem jest m. in. obrona praw człowieka. Młodzi Socjaliści w swoim programie odwołują się, do przedwojennej PPS a nie do PZPR czy postkomunistycznego SLD. Portel jest po prostu gazetą i informuje mieszkańcówm o tym, co się u nas dzieje. Na temat maratonu informowały tez ogólnopolskie środki masowego przekazu. Szkoda, że tacy jak Polak Mały ( z małym mózgiem) nie robią nic na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Obserwując wypowiedzi tych ludzi dostrzec mozna, że chyba "Szczerbiec" jest ich wiarygodnym nośnikiem informacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sierk.(2009-12-14)
 • Oczywiscie postępowa lewica to jedyny ratunek dla kraju. Jak historia pokazala nam lewicowe rzady nigdy nie prowadzily do niczego dobrego. Na szczescie jestescie tylko mlodymi socjalistami a z lewactwa zazwyczaj sie wyrasta, a jak sie nie wyrosnie to wtedy. .. nie bede obrazal w sumie; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Polak mały(2009-12-14)
 • Jeśli już mówimy o prawach, to walczę o podstawowe prawa człowieka w Polsce, tj. wolność, własność i sprawiedliwość (nie społeczną, lecz normalną, ludzką). Dlatego sprzeciwiam się socjalizmowi, którego głównym założeniem jest zabrać obrotnemu i dać nierobom oraz idiotom, w imię dziwnie pojmowanej równości, będącej de facto zwyczajną kradzieżą. Socjalizm to gospodarczy regres i zmarnowany potencjał ludzki. Nie czuję się sierotą, więc nie chcę państwa-niani. Sprzeciwiam się także narzucaniu lewicowego światopoglądu pod płaszczykiem "demokracji", co obrazuje np. Szwecja, gdzie mamy wolność słowa, ale za dużo mówić nie wolno. [...]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kindybał(2009-12-14)
 • Prosze oto prawdziwy mlody socjalista. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Polak mały(2009-12-14)
Reklama