UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

13. Oblężenie Malborka zainaugurowane

Elbląg, 13. Oblężenie Malborka zainaugurowane

13. edycja Oblężenia Malborka, jednego z największych festiwali średniowiecznych w Polsce, zainaugurowana. Od czwartku (19 lipca) do niedzieli (22 lipca) każdy odwiedzający Muzeum Zamkowe w Malborku będzie miał okazję odbyć fascynującą podróż w czasie, stając się świadkiem historycznej epopei, która swój finał znalazła pod murami Malborka w 1410 roku.

Po wielkim triumfie pod Grunwaldem król polski Władysław Jagiełło wraz ze swą armią ruszył na Malbork, aby zadać rycerzom krzyżackim ostateczny cios. Pod murami malborskiej twierdzy fortuna odwróciła się od zwycięzców, a zamek w Malborku zyskał nieśmiertelną sławę twierdzy nie do zdobycia.
       Wydarzenia te zostaną dwukrotnie (w piątek - 20 lipca i w sobotę - 21 lipca, o godz. 22) wskrzeszone podczas nocnej inscenizacji oblężenia zamku, rozgrywającej się na tzw. Wałach Plauena. W nocnym widowisku udział weźmie ponad 300 wykonawców, a w główne postacie historyczne wcielą się: Robert Gonera – jako Henryk von Plauen i Witold Szulc – król polski Władysław Jagiełło. Narratorem całej opowieści będzie Krystyna Czubówna.
       Nie zabraknie oczywiście koni, scen kaskaderskich i efektów pirotechnicznych. Realizatorem tegorocznego spektaklu jest firma Eventcom, znana z wcześniejszych edycji, a reżyserem – Mariusz Sławiński.
      
       W czasie Oblężenia Malborka nie zabraknie innych atrakcji, które stanowić będą żywą lekcję historii dla dorosłych i dla dzieci. Na Międzymurzu Zachodnim rozlokuje się jarmark rzemiosł średniowiecznych, gdzie dawni mistrzowie zaprezentują swoje warsztaty i kramy. W cieniu Wielkiego Refektarza i pod Basztą Maślankową rozłożą się najprawdziwsze obozy rycerskie, tętniące życiem codziennym, wypełnionym nie tylko obowiązkami, ale także licznymi formami rozrywki, takimi jak średniowieczne tańce, gry i zabawy oraz przedstawienia wagantów. Oprócz tego typowo rycerskie zajęcia: pojedynki, turnieje łucznicze, kusznicze i konne.
      
       W ośrodku konferencyjnym Karwan w czwartek i piątek odbędzie się konferencja pt. „Dziedzictwo średniowieczne Malborka”, a w sobotę, w samo południe ulicami miasta przemaszeruje pod Bramę Główną zamku barwny korowód rycerzy krzyżackich i polskich.
      
       Inscenizacja Oblężenie Malborka
       20-21 lipca (piątek i sobota), zawsze o godz. 22.00, Wały von Plauena
      
       Bilety w cenie
       - 20 lipca, piątek: 50 zł
       - 21 lipca, sobota: 60 zł
       do kupienia:
       - w kasie biletowej Muzeum Zamkowego w Malborku (czynna w godz. 10-22);
       - przez internet, z koniecznością odbioru biletów w kasie.
      
        Przewidziano udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - na osoby na wózkach inwalidzkich czekają miejsca na tarasie widokowym. Z racji ograniczonej ilości miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Wstęp wolny.
       Rezerwacja: kancelaria@zamek.malbork.pl (nadejdzie potwierdzenie mailem)
      
       Więcej informacji na stronie.
      
Ada Kamińska, Muzeum Zamkowe w Malborku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama