UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • RobertKoliński @sdfghjk - Totalna nieświadomość - w kraju demokratycznym armią nie powinien zarządzać mundurowy, z kilku powodów. Siły zbrojne to organizacja hierarchiczna, zdyscyplinowana, o silnym poczuciu misji i ducha (w stopniu niespotykanym w innych działach machiny państwowej), przejawiająca skłonność do alarmizmu, nacjonalizmu, czasem autorytaryzmu. Wojskowi często mają poczucie wyższości nad resztą obywateli, zwłaszcza polityków. Często nie dostrzegają innych potrzeb społecznych, niż militarne; mają skłonności do demagogii, przesady i wyolbrzymiania zagrożeń. Wszystkie te cechy sprawiają, iż - zwłaszcza, gdy państwo przeżywa problemy - armia ma skłonność do interweniowania i przejmowania władzy. A najczęściej ich (wojskowych)zdolności intelektualne pozostawiają wiele do życzenia, bo jak ktoś jest nauczony bezmyślnego działania na rozkaz i niekwestionowania "prawd objawionych", no to jaki z tej mąki może być chleb? I tu np. ob. gen. Polko jest jednym z takich właśnie przykładów. Cieszę się, że mogłem pomóc; )Powyższe argumenty nie są też moim wymysłem, żeby nie było, iż znów nie cierpię mundurowych; ) Hashtagi: #RznijKarabinemWbrukUlicy,#FoodNotBombs
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  20
  RobertKoliński(2019-12-13)
 • Ty nieraz myślisz człowieczku
 • Uważam, że wojskiem powinien rządzić Kościół Katolicki. Wtedy będzie pewność, że wszystko będzie humanitarne i z poszanowaniem godności człowieka.
 • Generał Polko to świetny fachowiec i mówi prawdę, w wojsku jest więcej intelektualistów jak wśród polityków, a co do armii to właśnie wojskowi powinni mieć kluczową rolę. Właśnie taka armia musi być, zdyscyplinowana i o silnym poczuciu misji i ducha i dbałości przede wszystkim o dobro naszego kraju. Poza tym wojsko to najważniejsza potrzeba Polaków i musi mieć największy budżet, bo bez wojska już dawno by Polski tutaj nie było tylko Rosja no i ona już żadnych potrzeb społecznych Polaków by nie realizowała, tylko by niszczyła. Doskonały przykład to Ukraina, gdzie jej politycy oddali atom i okroili armię, no i dzisiaj mają wojnę i tereny pod okupacją. To własnie pokazuje co się dzieje, jak o wojsku decydują politycy zamiast wojskowych.
Reklama