UWAGA!

16 PDZ na poligonie

Elbląg, T72 z 16 Brygady Zmechanizowanej w natarciu
T72 z 16 Brygady Zmechanizowanej w natarciu

Pododdziały 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej odbywają ćwiczenia na poligonie pod Orzyszem. Na zaproszenie zastępcy dowódcy dywizji, generała Ryszarda Sorokosza mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska zajęciom żołnierzy.

Orzyski poligon to ogromny kompleks obiektów szkoleniowych zajmujący ok. 20 tysięcy hektarów. Zapewnia on naszym żołnierzom, a także od niedawna sojusznikom z armii NATO, bardzo dobre warunki do sprawdzania i doskonalenia nabytych w macierzystych garnizonach umiejętności. Na szczególne uznanie zasługiwało doskonałe przygotowanie ćwiczeń od strony logistyczno-organizacyjnej. Każdy element poligonowych zajęć wykonywany był z podziwu godną sprawnością. Żal tylko, że mizeria budżetowa sprawia, że nasi żołnierze muszą często korzystać ze sprzętu, który mocno odstaje od natowskich standardów.
     Jedna z położonych na poligonie baz specjalizuje się w przygotowywaniu żołnierzy do pełnienia misji pokojowych w zapalnych regionach świata. Gen. Sorokosz oficjalnie potwierdził informację, że żołnierze 16 PDZ przewidziani są do udziału w misji stabilizacyjnej w Iraku. Pierwsze pododdziały wyruszą tam już w przyszłym roku.
     Więcej szczegółów w naszym fotoreportażu z orzyskiego poligonu.
     
por
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama