UWAGA!

200 tysięcy za fontannę

Do końca sierpnia na Placu Piłsudskiego w Braniewie stanie fontanna za 200 tys. złotych. W projekcie jest jeszcze zegar słoneczny, budowa alejek spacerowych i zagospodarowanie zieleni.

Zagospodarowanie Placu Piłsudskiego w Braniewie podzielono na dwie części. W tym roku w budżecie przewidziano środki na budowę fontanny.
       - Fontanna będzie miła średnicę 6 metrów, wysokość 1,9 metra - opowiada Norbert Szymorek, architekt miejski w Braniewie. – Niecka będzie wykonana z szarego granitu.
       W centralnej części będzie stał owalny element, podparty na pięciu słupach ze stali. Po obu stronach będą umieszczone dysze sterowane elektronicznie, wszystko będzie oczywiście podświetlone. Nowa fontanna zastąpi starą z lat 70., która od lat z powodu złego stanu technicznego była nieczynna, jej walory estetyczne też pozostawiały wiele do życzenia.
       W projekcie zagospodarowania przestrzennego zaplanowano kompleksową modernizację Placu Konstytucji. Ma to być wizytówka Braniewa i miejsce odpoczynku dla mieszkańców. W planach przewidziano jeszcze budowę zegara słonecznego i zagospodarowanie terenów zielonych oraz budowę alejek.
       Miejmy nadzieję, że Braniewo będzie miało więcej szczęścia od elbląskiego Placu Dworcowego. Przypomnijmy, w ramach oszczędności tymczasowo zrezygnowano z budowy fontanny, która miała nawiązywać do morskich tradycji Elbląga. Koszt jej powstania to 640 tys. złotych.
       - Odstąpiliśmy od budowy fontanny ze względu na obecną sytuację gospodarczą - tłumaczy Piotr Rzepczyński, rzecznik prezydenta Elbląga. - Nie oznacza to, że fontanny nie będzie. Wrócimy do tej inwestycji przy najbliższej nadarzającej się okazji.
      
      
kojot
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • postawcie ją w cieniu razem z modnym w tym stuleciu zegarem. byc może zostaniecie rozliczeni z waszych ważnych dokonań za nie swoje pieniądze już za chwile. tylko glosy na jednego chętnego do racjonalnego działania osobnika być może coś zmienią ale tylko wtedy gdy za błędy będzie musiał odpowiadać za własne pieniądze. wtedy skończy się era gołodupców pazernych na publiczne pieniądze których nikt nigdy nie rozliczy bo wielu zainteresowanych jest w to umoczonych.
 • kogo to obchodzi?
 • Tak i usiądą wszyscy braniewscy bezrobotni i będą gapić sie w fontane i zegar słoneczny podziwiając jak to czas wolni płynie. Bida z nędzą w braniewie a miasto fontanny bedzie budować. .. Czy juz wszystko w tym mieście zrobione? Kasa z zbytku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zniesmaczony(2009-07-30)
 • Łaźnia dla bezdomnych - trzeba krzewić higienę wśród nędzarzy!!! Za PRL przynajmniej takiego jawnego s. .syństwa nie było - teraz już to złodziejskie bydło całkiem oderwało się od rzeczywistośc, i bawią się klockami za publiczne pieniądze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  huuuurrrraaa(2009-07-30)
 • Malbork żadnych tradycji morskich nie ma, za to ma śliczną fontannę!! Wzór do naśladowania-panowie Radni- i to jest miejsce gdzie schodzą się całymi rodzinami na wypoczynek :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Yogi Baboo(2009-07-30)
Reklama