UWAGA!

22 kwietnia – Dzień Ziemi

W naszej Szkole Podstawowej nr 18 obchody Dnia Ziemi rozpoczęliśmy tydzień temu, przebiegają one pod ogólnopolskim hasłem „Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas”, bowiem Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 2010 rok Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej. Przed nami finał Zielonego Tygodnia – w piątek 23 kwietnia.

Gdy tylko trochę zaświeciło wiosenne słońce, szkolny ogród „Zielony Zakątek” zaroił się od dzieci. Krzątają się w nim, robiąc wiosenne porządki. Pierwszaczki kopią ziemię pod uprawę warzyw, drugoklasiści posiali już zioła, najmłodsi ozdobili ogród wiosennymi kwiatami. Trzecioklasiści pracują w szkolnym sadzie. Porządkujemy teren pod szkolne lapidarium „Wzdłuż granic Polski” – będzie to miejsce ukazujące piękno przyrody nieożywionej, czyli tworzymy miejsce na kolekcję skal.
       Poznajemy bioróżnorodność wokół nas i w nas, pomagają nam w tym pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej oraz Nadleśnictwa Elbląg. Dzieci biorą udział w warsztatach ornitologicznych, podglądając ptaki żyjące w Rezerwacie Jeziora Drużno i na Wysoczyźnie Elbląskiej. Bardzo dużo wrażeń dostarczają dzieciom warsztaty entomologiczne, na których oko w oko dzieci spotykają się z chrabąszczami i żukami oraz ich larwami. Założyliśmy, pod okiem pracownika parku, hodowlę larw żuków. Prowadzimy obserwację ich życia i rozwoju. Tematyka dotycząca bioróżnorodności jest szeroka i na pewno nie zdołamy omówić wszystkich jej aspektów w ciągu Zielonego Tygodnia. Trwa, jak widzicie, szereg akcji edukacyjnych, szkoleń, warsztatów, które są dotowane z funduszu konkursu grantowego „P&G. Żyj, poznawaj, rozwijaj się”.
      

 


       Przed nami finał Zielonego Tygodnia – już jutro (23 kwietnia). Tego dnia pierwszoklasiści złożą Zielone Ślubowanie i przy pomocy starszych kolegów zasadzą swoje drzewa, podarowane przez Nadleśnictwo Elbląg. Przedszkolaki i zerówkowicze powalczą o laury na Zielonym Festiwalu na scenie SDK Zakrzewo. Uroczyście otworzymy nowy kontener na elektrośmieci, w którym mieszańcy Osiedla Zawada będą mogli składać domowe, popsute sprzęty elektroniczne.
       Wszystkich zainteresowanych informujemy, że podczas naszego zielonego finału, na szkolnym boisku przy ul. Węgrowskiej 1, 23 kwietnia w godz. 10-12 prowadzona będzie akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii.
       Zapraszamy serdecznie!
      
      

Dorota Życzkowska, Magdalena Lemańczyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a moim zdaniem. .. .. SP 18 to najlepsza Szkoła w Elblągu z najlepszymi pedagogami i najlepszymi Paniami i Panami z "obsługi" Szkoły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mama uczennicy(2010-04-22)
 • przynieście do nas swoje elektrośmieci i baterie. czekamy na was na szkolnym boisku w godz. 10.00-12.00!!! zapraszamy
 • to jest propaganda jak za komuny. Niech sami się wezmą za robotę a nie dzieci wykorzystują. Prace społeczne już się skończyły na ulicy. Dzisiaj za pracę trzeba zapłacić. Nauczycielka bierze pensję i wykonuje polecenie dyrekcji a dzieci brudzą ręce w psich odchodach gratis. Lepiej zorganizować im dodatkowe zajęcia z matematyki lub w-fu Szkoła ma świecić przykładem a nie głupotą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  były pedagog(2010-04-22)
 • BYŁ PEDAGOGU JAKA PROPAGANDA? CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE TAKIE AKCJE SĄ PROWADZONE w szkołach. Może właśnie to pokolenie będzie sprzątało po swoim psie i segregowało odpady. Będzie czysto i pięknie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mateczka(2010-04-22)
 • Były pedagogu! Wiesz że dzieci -w większości - dzisiaj na pytanie: skąd się bierze mleko czy jaka odpowiadają z supermarketu? Niech kopię, sieją, grabię i sprzątają. Super!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tatinko(2010-04-22)
 • propaganda KOMUNISTYCZNA sp nr 18 skoncentrowała się na ochronie środowiska a w innych dziedzinach TYŁY szkoła powinna być wszechstronna
 • może szkoła powinna skoncentrować się na PRZEKAZYWANIU WIEDZY a nie zielono mi wycieczki parodniowe itd. a dzieciaki muszą z rodzicami w domu ślęczeć do 22:00
 • Moje dziecko uczy się w Osiemnastce i to jest nieprawda, co piszecie. Wysoki poziom nauczania i wszechstronność - stoi na pierwszym miejscu. Ochrona środowiska jest przy okazji - jest fajną odskocznią od słupków i definicji. Popieram działania szkoły w 1000%. Tak trzymać!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  matka 3-ki dzieci(2010-04-24)
 • Inne szkoły też organizują takie zadania tu - www.portel.pl i tu: www.portel.pl Czego się czepiacie tej osiemnastki. TO BARDZO DOBRA SZKOŁA!!!
Reklama