UWAGA!

26 lat „setki”

Dokładnie 12 stycznia 1976 roku po raz pierwszy na ulicę Elbląga wyjechał autobus nocny oznaczony numerem 100. W sobotę obchodził 26 urodziny.

Dziś "setka" zakreśla w nocy cztery pętle wożąc elblążan wracających z nocnych klubów, pracy czy zdążających na pociąg. Pięć lat temu linia została przedłużona na osiedle Za Politechniką i dziś dociera już do większej części miasta.
     Autobus nie jest objęty ani biletami miesięcznymi, ani zniżkami.
     - Zniżki i bilety miesięczne są przeznaczone dla osób, które korzystają z komunikacji miejskiej dojeżdżając do pracy lub szkoły - wyjaśnia Lechosław Bartosik, dyrektor elbląskiego Zarządu Komunikacji Miejskiej. - W nocy przecież nie jeździ do szkoły żaden uczeń, a elblążanie pracujący poza miastem mogą rano dojechać na dworzec linią dzienną.
     Jak wyjaśnia kierownictwo ZKM, "setka" nie jest linią dochodową. Jej uruchomienie zostało podyktowane nie względami komercyjnymi, a potrzebą społeczną. Kursy są dotowane przez miasto.
     - Zapewniamy elblążanom bezpieczne dotarcie na dworzec lub powrót z nocnych wojaży - dodaje Lechosław Bartosik. - Wracać autobusem jest bezpieczniej, niż piechotą. Wcześniej zdarzały się różne incydenty, ale po zamknięciu Kazamatów dochodzi do nich dużo rzadziej.
     ZKM przestrzega pasażerów na gapę - w nocy kontrolerzy również pracują.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pan Dyrektor myli się. Autobus nr 100 służy też do dojazdów i powrotów z pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zawiedziona(2002-01-14)
 • A była całonocna impreza w autobusie? A wogóle to 100 i tak jeździ za rzadko, powinna co godzinę i zahaczać o Stare Miasto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sprzymierzeńcy ZKM(2002-01-14)
 • W Elblągu jest spokojnie a wszystkiemu winne Kazamaty i stonka. Aleś se to Pan wykombinował. Po zlikwidowaniu kazamatów proponuję zlikwidowanie policji
Reklama