UWAGA!

30 maja Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Na mocy uchwały podjętej przez Sejm RP w 2006 roku 30 maja został ustanowiony Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Jest to dobra okazja, aby szeroko mówić o dzieciach pozbawionych ciepła rodzinnego domu i warunków do normalnego funkcjonowania oraz o ludziach gotowych przyjąć je pod swój dach.

Z tej okazji w województwie warmińsko-mazurskim odbędzie się szereg wydarzeń promujących rodzicielstwo zastępcze. Powiatowe Centa Pomocy Rodzinie organizują dni otwarte, festyny, pikniki, rajdy, konferencje i szkolenia. Na przykład w Elblągu w Bażantarni o 10.00 startuje Rajd Rodzin Zastępczych. W niektórych miastach obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego potrwają kilka dni i połączą się z XVI Warmińsko-Mazurskimi Dniami Rodziny, których hasłem w tym roku jest „Rodzina fundamentem życia społecznego”.
       Na Warmii i Mazurach mamy obecnie nieco ponad 2 tys. rodzin zastępczych. Jest to jednak wciąż za mało, żeby zapewnić dom wszystkim dzieciom umieszczanym w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. W rodzinach zastępczych dzieci przebywają do czasu uregulowania ich sytuacji prawnej i znalezienia rodziny adopcyjnej. Mimo że jest to środowisko przejściowe, zapewnia prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka, które ma przy sobie bliskiego, odpowiadającego na jego potrzeby opiekuna. Jest to niezwykle ważne na każdym etapie rozwoju, w szczególności jednak dla niemowląt i małych dzieci.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Rodizny zastępcze- mam wrażenie że to nie powolanie a biznes. Coraz czesciej slyszy się jak dzieci są krzywdzone w taklich rodzinach. Za mało kontroli. .Podobnie jest w prywatnych domach pomocy. Nie ma to jak instytucje państwowe, Może i warunki gorsze, ale nie ma przemocy tak jak w, ,czterech scianach" domu rodziny zastępczej
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    oburzona1(2014-06-02)
Reklama