UWAGA!

5-milionowy pasażer na gdańskim lotnisku!

  Marzena Bujalska z 4-letnią Hanią witana na lotnisku w Gdańsku
Marzena Bujalska z 4-letnią Hanią witana na lotnisku w Gdańsku (fot. Michał Skroboszewski)

Marzena Bujalska z 4-letnią córką Hanią zostały 5-milionowym pasażerem, który w tym roku skorzystał z Portu Lotniczego w Gdańsku. To nowy rekord lotniska, które z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Zobacz zdjęcia.

Na ten moment pracownicy Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy czekali kilka lat. Nic więc dziwnego, że przygotowali wiele atrakcji, by godnie uczcić rekord – 5 milionowego pasażera obsłużonego na lotnisku w ciągu jednego roku. Wiadomo było, że będzie nim osoba, która przyleci z Frankfurtu samolotem Lufthansy. O tym, że będzie nim Marzena Bujalska z Gdańska, podróżująca z 4-letnią córką Hanią, zdecydował los.

- Jestem w szoku, jestem w zupełnie innym świecie. Na pewno zapamiętam ten lot na długo – mówiła podczas hucznego powitania na lotnisku pani Marzena, która przyleciała do Polski z Dubaju z przesiadką właśnie we Frankfurcie. - Byłyśmy odwiedzić męża, który pracuje w Dubaju. Byłyśmy tam trzy i pół tygodnia. Bardzo nam się podobało, mimo że jest tam zima, temperatura wynosi 30 stopni – dodała, przyznając, że całą rodziną lubią podróżować, szczególnie samolotami. 

 

- To symboliczny 5-milionowy pasażer, na którego czekaliśmy trzy lata – przyznaje Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. - Chciałbym postawić ambitny cel, by w ciągu dwóch najbliższych lat obsłużyli 6-milionowego pasażera w roku. Statystyki pokazują, że nasz region doskonale się rozwija, czego efektem jest wzrost ruchu lotniczego. Jesteśmy barometrem koniunktury. To, co dzieje się w gospodarce, dzieje się u nas. Pamiętajmy też, że 30 procent naszych pasażerów pochodzi z sąsiednich województw, które również dynamicznie się rozwijają. Marzy mi się, by w Gdańsku pojawił się British Airways do Londynu i Air France do Paryża. Wtedy mogę umierać – żartował prezes Kloskowski.

- Mówi się, że od 5 milionów pasażerów rocznie zaczyna się zupełnie inna rzeczywistość, jesteśmy na to przygotowani. A dzisiaj po prostu świętujemy, oczywiście lotnisko funkcjonuje normalnie jak co dzień. To jest niesamowite, że w ciągu dwóch lat powiększyliśmy o kolejny milion liczbę obsługiwanych pasażerów – mówi Agnieszka Michajłow, specjalista ds. komunikacji Portu Lotniczego Gdańsk.

Na 5-milionowego pasażera czekała dzisiaj chwila sławy i voucher na dowolny lot po Europie z Lufthansą. A na wszystkich, którzy pojawili się na lotnisku – występy artystyczne, konkursy z nagrodami i tort.

- Jestem zaszczycony, że mogę uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dla nas to wielki honor – przyznał Frank Wagner, szef Lufthansy w Polsce. - Nasze hasło to „Tak dla świata”, które doskonale pasuje do gdańskiego lotniska, Pomorza. Pamiętam 2004 rok, kiedy zaczynaliśmy jako Lufthansa latać z Gdańska, wówczas lotnisko obsługiwało 500 tys. pasażerów rocznie, po 15 latach świętujemy 5-milionowego. Latamy do 8 portów lotniczych w Polsce, ale mogę powiedzieć, że ten region rozwija się najbardziej dynamicznie.

Port Lotniczy w Gdańsku ma w przyszłości przyjmować nawet 9 milionów pasażerów rocznie, co umożliwi rozpoczęta niedawno rozbudowa Terminala T2, obok lotniska rozpoczęła się też budowa biurowców pod nazwą Airport City.

---- artykuł promocyjny ---

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)