UWAGA!

504, czyli droga przez mękę

- Jak można doprowadzić drogę wojewódzką do takiego stanu? Nie było remontowana chyba ze 30 lat, teraz to dziura na dziurze – skarży się jeden z naszych Czytelników na stan drogi nr 504. - Interweniowałem już wszędzie, gdzie tylko się dało. Drogowcy mówią, że będą łatać, ale pieniędzy na gruntowną modernizację nie ma. Zobacz zdjęcia i film.

Droga nr 504 z Elblaga do Braniewa to jedna z najbardziej malowniczych tras, przez którą prowadzi Szlak Kopernikowski, jednocześnie to najkrótsze połączenie z Fromborkiem. Mimo istnienia berlinki, czyli trasy S22, nadal korzysta z niej wielu kierowców. Korzystają i przeklinają, szczególnie gdy pokonują odcinek między Piastowem a Milejewem.
       - Tutaj jest po prostu dziura na dziurze, łatwo uszkodzić auto, trudno wymijać inne pojazdy. Może jak najgłośnicie tę sprawę, to ktoś się w końcu poczuje do odpowiedzalności – zadzwonił do nas jeden z Czytelników.
       Dzisiaj na miejscu spotkaliśmy już pracowników z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie (zarządcy drogi), którzy doraźnie łatali dziury gorącym asfaltem. - Przecież to i tak nic nie da. Za jakiś czas przyjdzie mróz i wszystkie te łaty ponownie rozsadzi. Tutaj konieczny jest generalny remont, ale w Zarządzie Dróg Wojewódzkich powiedzieli mi, że nie ma na niego pieniędzy - mówi nasz Czytelnik.
       Na razie remontu doczekał się odcinek drogi nr 504 z Pogrodzia do Fromborka o długości ponad 8 km. Przetarg na to zadanie wygrała Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogradu Gdańskiego. Koszt inwestycji to ok 41 mln złotych. Prace mają się zakończyć w czerwcu 2020 r.. Kiedy podobnej modernizacji doczeka się odcinek Piastowo – Milejewo? Zapytaliśmy o to Zarząd Dróg Wojewódzkich. Czekamy na odpowiedź.
      
       Aktualizacja ze środy, 13 lutego: Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedzi od Zarządu Dróg Wojewódzkich na nasze pytania. Niestety nie są optymistyczne. - Stan drogi wojewódzkiej nr 504 na odcinku Elbląg – Pogrodzie jest nam znany. Prace na tym odcinku będą prowadzone na bieżąco w zależności od występowania ubytków w jezdni i będą miały na celu zagwarantowanie elementarnego poziomu bezpieczeństwa użytkowników drogi. Prace obejmujące ten odcinek drogi to remonty cząstkowe nawierzchni, regulacja poboczy, pielęgnacja zieleni przydrożnej. Koszt remontów uzależniony jest od ilości ubytków w nawierzchni i będzie znany po zakończeniu prac, tj. na koniec drugiego kwartału 2019 r. - informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. - Obecnie ZDW w Olsztynie nie przewiduje przebudowy drogi 504 na odcinku Elbląg – Pogrodzie.  Prowadzone będą tam jedynie prace utrzymaniowe zapewniające przejezdność i elementarny poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To efekt nie scietych poboczy od lat. Woda nie spływa i rozsadza asfalt.
 • Polska ma zasoby naturalne warte kilka biliardow a nie ma na nowe drogi?????!!!!!
 • Jaka wladza(milejewska)-takie drogi. Wstyd i hańba. Nic wiecej.
 • W pomorskim to samo a szczególnie w ndg
 • Władza gminy Milejewo a nawet powiatu elblaskiego nie ma nic wspólnego z drogą nr 504. Jest to droga wojewódzka, jej zarządcą jest Wojewódzki Zarząd Dróg, przypomnę chodzi o województwo warmińsko-mazurskie z siedzibą w Olsztynie. Przypomnę też, że droga ta w czasach województwa elblaskiego była utrzymana w znakomity sposób i jeździło się po niej znakomicie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35
  6
  BEZ ŚCIEM proszę (2019-02-12)
 • Szanowni Państwo stan nawierzchni to jedna z bolączek, istnieje jeszcze problem bezpieczeństwa na odcinku pomiędzy: schroniskiem dla psów i osiedlem "II Dąbrową" - drzewa przylegające do jezdni bez właściwej pielęgnacji / suche i spróchniałe/ - przy niedużych wiatrach spadające gałęzie i konary na jezdnie. Zarządca drogi na pewno się obudzi jak na auta spadnie duża gałąź i będzie tragedia. Wiosną jak zaczynają się zielenić drzewa można zaobserwować jak dużo z nich choruje i jest częściowo obumarłych.
 • Pozwolę sobie jeszcze na małą uwagę. Gdyby ta droga leżała na terenie Olsztyna lub przyległym zwłaszcza do nowobudowanej obwodnicy tego miasta, byłaby w ciągu ostatnich kilku lat remontowana albo przebudowana nawet kilkakrotnie. I to bez względu na koszty tej przebudowy. Być może takze to jest powodem dlaczego drogi w rejonie Elbląga i innych powiatach w woj. warmińsko-mazurskim są w takim stanie w jakim są...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28
  0
  BEZ ŚCIEM proszę (2019-02-12)
 • Proszę przyjechać i zobaczyć stan drogi nr. 1103N od skrzyżowania Helenowo - Wkirowo - Jegłownik. Myślę, że na zad.. Afryki mają lepsze drogi !!!!! Skandal !!!!
 • I oto odezwali się zwolennicy teorii spiskowej dziejów. Droga jest w takim stanie i długo w takim będzie, bo po prostu WZDWoj nie dysponuję środkami na jej natychmiastową naprawę i ograniczy się do tzw bieżącego łatania. A dopatrywanie się w tym jakichkolwiek podtekstów to przesada. Na terenie województwa stan dróg jest fatalny i naprawiane są te, które były o wiele gorsze niż 504.Jedźcie w powiaty gołdapski, piski, bartoszycki czy działdowski. Tam to dopiero jest masakra, a wy wciąż, że Elbląg i powiat to pępek świata. Naklady wojewodzkie na nasz teren wcale nie są takie małe.
 • Ot dziurawa droga wymagająca remontu jakich wiele. Polecam wybrać się na drogę 509 - MASAKRA to jest mało powiedziane.
 • Polecam przejazd drogą...Pomorska Wieś -Zastawno-Milejewo tak jest" hard cor"...czegoś takiego w Piastowie nie ma...
 • Bardzo nas pociesza, że w powiecie goldapskim też są dziurawe drogi, wręcz zupełnie zmieniło mi się życie pod wpływem tej informacji. A ja polecam wycieczkę do miasta - powiatu Olsztyna. Nie będę wymieniał inwestycji drogowych i infrastrukturalnych, które można obejrzeć w tym miejscu, bo nie ma miejsca na wszystkie. Ale jeśli jest taka potrzeba, to mogę napisać o co najmniej dwudziestu, które są tu obecnie realizowane w mieście i powiecie, w tym na drogach wojewódzkich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21
  1
  BEZ ŚCIEM proszę (2019-02-12)
Reklama