UWAGA!

69. rocznica powstania Orkiestry Wojsk Lądowych w Elblągu

 Elbląg, 69. rocznica powstania Orkiestry Wojsk Lądowych w Elblągu
fot. nadesłana

Elbląska Orkiestra Wojskowa Wojsk Lądowych jest jedną z najstarszych orkiestr wojskowych w Siłach Zbrojnych RP. Jej rodowód sięga czasów II wojny światowej. 16 maja świętujemy 69. rocznicę istnienia orkiestry.

Współcześnie bierze ona udział w uroczystościach o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym a także we wszelkiego rodzaju koncertach. Znają ją, i jej artystyczne możliwości, zarówno Elblążanie, ale także mieszkańcy innych miast i regionów naszego kraju. Elbląska orkiestra znana jest także za granicą, gdzie bierze udział w organizowanych konkursach i koncertach. Muzycy orkiestry uczestniczą w ogólnopolskich przeglądach solistów i zespołów kameralnych. Zajmują czołowe miejsca i lokaty na szczeblu Wojska Polskiego zdobywając sympatie słuchaczy. W programach koncertów Orkiestry obok muzyki wojskowej znajdują się utwory znanych kompozytorów światowych i polskich, zarówno muzyki poważnej, jak i rozrywkowej, we współczesnych aranżacjach. Orkiestra łączy w niepowtarzalny sposób wrażenia artystyczne i muzyczne z perfekcyjnym opanowaniem zasad musztry. To kolejny element, który budzi aplauz i uznanie wśród specjalistów wojskowych ale także słuchaczy i widzów. 
       Swoje 69. urodziny orkiestra zamierza uczcić specjalnym koncertem, który odbędzie się w czwartek o godzinie 13 w sali kina „Orzeł” przy ulicy Królewieckiej 167. „Nasza jubilatka” zaprezentuje m. in. utwory z repertuaru Andrzeja Zauchy, Marka Grechuty i Mieczysława Szcześniaka.
       Ze swej strony już dzisiaj składamy szacownej ”jubilatce”, a dokładniej wszystkim muzykom naszej elbląskiej orkiestry wojskowej pod dowództwem kapitana Macieja Skrzypczaka, serdeczne życzenia i gratulacje oczekując w zamian kolejnych niepowtarzalnych wrażeń artystycznych.
      
mjr Zbigniew Tuszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama