UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

9,5 tony żywności trafi na świąteczne stoły potrzebujących elblążan

 
Elbląg, 9,5 tony żywności trafi na świąteczne stoły potrzebujących elblążan
fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl
Reklama

9,5 tony żywności zebrano w sklepach Elbląga. Jest to najlepszy wynik Świątecznej Zbiórki Żywności uzyskany w Elblągu. Nie znamy jeszcze wyników z pozostałych miejscowości, w których organizował zbiórkę elbląski Bank Żywności.

Dwa dni ciężkiej pracy przyniosły wspaniały rezultat: nazbieraliśmy prawie 9,5 tony produktów spożywczych! Najwięcej, jak zwykle, mąki - ponad 2,5 tony, ponadto górę makaronu, cukier, ryż, olej, konserwy mięsne, rybne, warzywne i owocowe, czekolady, różne słodycze, dżemy, sosy i przyprawy. Można zrobić urozmaicone, pokaźne paczki, które będą mogły ucieszyć wiele ubogich osób. Od dzisiaj już stopniowo odbierają swój przydział poszczególne organizacje.

Prym wiódł w tym roku E.Leclerc, w którym dzielni wolontariusze na czele z wieloletnim koordynatorem zbiórki w tym markecie - panem Stanisławem Siemieńczukiem nazbierali 523 kg produktów! Pomogli w tym kupcy z galerii, którzy od siebie włożyli do wózków pokaźne paczki.

W zbiórce udział wzięli wolontariusze z następujących organizacji, placówek i szkół: Caritas, KARAN, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, stowarzyszeń: Razem, Nowa Nadzieja, Przyjazny Krąg, Dobre Miejsce, Nasza Zawada, Żuławy; ze Szkół Podstawowych nr 4, 8, 9, 11, 16, 18, 19, SSP 3, I, III i IV LO, z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych nr 1 i 2, ZSZ nr 1, ZSG, ZSIŚiU, Burs nr 3 i 4, Środowiskowego Hufca Pracy, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku.

W transporcie zebranych produktów ze sklepów pomagało Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

W imieniu organizacji przygotowujących paczki świąteczne i własnym gorąco dziękujemy wolontariuszom, sponsorom, a przede wszystkim darczyńcom - dzięki ich dobrym sercom nasza praca nie poszła na marne i przyniesie radość w wielu domach!

 

Teresa Bocheńska, Elbląski Bank Żywności
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama