UWAGA!

90 lat PCK

Elbląg, 90 lat PCK

W czwartek (10 grudnia) w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość z okazji 90-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród odznaczonych za zasługi dla PCK byli elblążanie.

Uroczystość była zwieńczeniem obchodów 90-lecia powstania Czerwonego Krzyża na ziemiach polskich. Od zarania działalności Polski Czerwony Krzyż służył pomocą naszym rodakom. Z opieki medycznej i pomocy materialnej korzystali żołnierze nowo powstałego Wojska Polskiego. Korzystała z niej także ludność cywilna – dorośli i dzieci. Członkowie i pracownicy Polskiego Czerwonego Krzyża są wszędzie tam, gdzie stykamy się z ludzkim cierpieniem, biedą, klęskami. Jednak, co chyba najważniejsze, Polski Czerwony Krzyż to nie tylko bardzo prężnie działająca instytucja, stanowiąca wzór profesjonalizmu i skuteczności, ale także ogromna rzesza ponad dwustu tysięcy wolontariuszy, ludzi dobrej woli i dobrego serca, którzy bezinteresownie chcą nieść pomoc innym.
       Podczas uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim wręczono wiele odznaczeń, także elblążanom (podajemy tylko nazwiska elblążan).
       Za zasługi na rzecz popularyzacji honorowego krwiodawstwa oraz promocję idei Czerwonokrzyskiej w Polskim Czerwonym Krzyżu odznaczeni zostali: Złotym Krzyżem Zasługi – Wacław Brzozowski i Jadwiga Lange; Brązowym Krzyżem Zasługi – Damian Cybulski, Sebastian Jaszak, Sławomir Korkliniewski, Józef Leboszka, Barbara Małkińska, Roman Stolarski i Ryszard Winiczeńko.
       Odznaczenia wręczał wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski w asyście prezesa Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie Juliana Osieckiego.
      
      
      
Edyta Wrotek, UW w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama