UWAGA!

A. Dampc: W brydża tylko sportowo

Doktor Antoni Dampc, współtwórca elbląskiego Centrum Rehabilitacji, odszedł na emeryturę. Seniora medycyny uroczyście pożegnał prezydent Elbląga Henryk Słonina.

Antoni Dampc jest związany z Elblągiem od 1968 roku, dokąd przyjechał z Gdańska. Początkowo pracował w szpitalu miejskim.
     - Bardzo miło wspominam moje pierwsze lata spędzone w Elblągu - mówi Antoni Dampc. - Pracę w szpitalu łączyłem z kierowaniem przychodnią ZWP, w tamtych czasach jedną z większych placówek służby zdrowia. Od 1976 roku kierowałem Wojewódzką Przychodnią Rehabilitacyjną. Udzielałem się również, jako wiceprezes w Towarzystwie Walki z Kalectwem. Pracowałem również w ZUS. Po utworzeniu w Elblągu Centrum Rehabilitacji przeniosłem się do tej placówki i byłem z nią związany aż do dziś.
     Doktor Dampc jest zapalonym brydżystą. Odnosi sukcesy w tej dyscyplinie sportu.
     - W brydża gram tylko sportowo, nigdy dla pieniędzy - śmieje się dr Dampc. - Nieskromnie przyznam, że odnoszę całkiem duże sukcesy. Ostatnio wygraliśmy wspólnie z moim partnerem doktorem Grzegorzem Lasotą, ordynatorem oddziału internistycznego w szpitalu w Nowym Dworze Gdańskim, Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym Pracowników Służby Zdrowia, które odbyły się w Morągu.
     Antoni Dampc przyznaje, że nie czuje się emerytem.
     W Centrum Rehabilitacji pracuje 21 osób. W każdym miesiącu wykonywanych jest ok. 15 - 16 tys. zabiegów, również domowych. Centrum służy ludziom cierpiącym po wypadkach, urazach, którzy pod okiem rehabilitantów i lekarzy - również pod okiem dr Dampca - odzyskują sprawność fizyczną.
     - Jeżdżę dużo po Polsce i śmiem stwierdzić, że elbląskie Centrum jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej wyposażonych placówek tego typu w Polsce północnej - dodaje dr Antoni Dampc. - Praca w Centrum przyniosła mi wiele satysfakcji i zadowolenia.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama