UWAGA!

Aby było bezpieczniej

Na kilku elbląskich skrzyżowaniach ustawione zostały dodatkowe sygnalizatory świetlne na wysięgnikach. Ma to poprawić stan bezpieczeństwa na drogach. Środki na usprawnienie przekazała Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Nowe sygnalizatory świetlne zamontowano na skrzyżowaniach ulic: Grunwaldzka-Lotnicza, Tysiąclecia - Hetmańska, Tysiąclecia - Rycerska - Sopocka. Dzięki nim znacznie poprawi się widoczność wyświetlanych sygnałów, a w efekcie poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego. Środki na usprawnienia miasto pozyskało od Warmińsko - Mazurskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie.
     I jeszcze jedna dobra wiadomość dla kierowców. Jak informuje Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu "uwzględniając wnioski mieszkańców Elbląga, na podstawie pomiarów ruchu drogowego oraz w celu usprawnienia ruchu i poprawy jego bezpieczeństwa", zmianie ulegają godziny pracy pełnego programu sygnalizacji świetlnych (wyświetlania wszystkich sygnałów) w Elblągu. I tak od poniedziałku do soboty sygnalizacja będzie w pełni działać w godz. od 5.00 do 21.00, zaś w niedziele - w godz. od 7.00 do 21.00. Zmiana godzin pracy sygnalizacji zostanie wprowadzona do końca 2003 r.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Proponuję osobie zajmującej się w UM sprawami komunikacji przejazd samochocem na trasie:ulica Ogólna (od np pętli autobusowej lub sklepu Sandra) - Dąbka - 12-go Lutego do Łączności. Wyjazd niech zaplanuje w godz. 16,30 -17,30. Zobaczy, jak szybko zjeżdża się z ulicy Ogólnej w czasie natężenia ruchu spowodowanego wyjazdem z Hypernovej. A o każdej innej porze, zeby sprawdzić, jak fantastycznie trafia sie ze światła zielonego na czerwone na najblizszym skrzyżowaniu (chyba, ze będzie jechała 20 lub 100 km/h). Wystarczy 5 mało sprawnych kierowców jadących z Odrodzenia w Ogólną, aby zjazd z Ogólnej w Dąbka skutecznie zablokować.
 • brawo Jot.zgadzam sie z toba w zupelnosci.ktos powinien trafic do pierdla za te rozwiazania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  meserszmit(2003-11-19)
 • ostatnio od restauracji NOWEJ do końca Dąbka trafiłem na zieloną falę. Prędkość w granicach 120km/h. Czy wy też uważacie, że o takie sprawne poruszanie się po drogach chodziło zarządcom dróg?
 • Ale sluchajcie... Jadac w dol z ul Ogolnej zatrzymujemy sie na czerwonym przy Hypernowej a zeby zdazyc na zielone swiatlo przy petli tramwajowej wystarczy tylko wcisnac pedal gazu w podloge, osiagnac 100km/h i po klopocie:) Uwazajcie zeby zwolnic na przejezdzie przez torowisko,bo troche nierowno jest... Ale to jest sprawdzone. Jak ruszasz z zielonego wcisnij pedal w podloge to zdazysz na nastepne. Troche dziwne rozwiazanie,ale chyba o to im chodzilo:P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblazanin(2003-11-20)
Reklama