UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Aby język giętki...

Już po raz drugi odbędzie się konkurs na "Mistrza Mowy Polskiej", czyli wybory najlepszych mówców. O zaszczytny tytuł ubiega się czwórka elblążan.

Konkurs na "Mistrza Mowy Polskiej" to akcja realizowana przez wiele instytucji, mająca propagować wzory pięknego mówienia, a przy tym przyczynić się do kreowania postaw nowoczesnego patriotyzmu.
     W ubiegłym roku konkurs prowadzony był wyłącznie na szczeblu ogólnopolskim. Druga edycja, która potrwa do kwietnia 2002 r., rozszerzona została o wymiar regionalny.
     - Konkurs na "Mistrza Mowy Polskiej" jest to plebiscyt na najlepiej mówiących Polaków - wyjaśnia Karolina Lichacz, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Elblągu, który przyjmuje zgłoszenia chętnych z naszego regionu.
     W zeszłorocznej edycji decyzją jury - w skład którego weszli m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Jan Miodek, prof. Ewa Łętowska - tytuł "Mistrza Mowy Polskiej" otrzymali: Stefania Grodzeńska, Gustaw Holoubek, Jeremi Przybora i Bohdan Tomaszewski. Tytuł "Mistrza Mowy" przyznano Krystynie Czubównie, prezenterce telewizyjnej, a tytułem "Vox Populi" - za popularność i „złotoustność” - uhonorowana została Barbara Wachowicz.
     - Kandydatów na laureatów regionalnej edycji konkursu "Mistrz Mowy Polskiej" mogli zgłosić przedstawiciele organizacji społecznych, pozarządowych, instytucji samorządowych, publicznych, przedsiębiorstw, jak również osoby prywatne - wyjaśnia Karolina Lichacz. - Przy czym każda osoba zgłaszana jako kandydat do tytułu "Mistrza Mowy Polskiej" musi wyrazić na to zgodę. Nie muszą być to osoby znane.
     Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest posługiwanie się językiem pięknym, mądrym, poprawnym. I ten warunek – zdaniem wnioskodawców - spełnia czworo elblążan.
     - Elbląg, podczas eliminacji regionalnych, reprezentować będzie Aleksandra Maciejewska, nauczycielka w Gimnazjum nr 9, Nina Dziwniel-Stępka, instruktorka w Młodzieżowym Domu Kultury, Paweł Kasperczyk, dziennikarz, redaktor naczelny Radia EL, Tomasz Walczak, instruktor teatralny w Teatrze Dramatycznym - mówi Karolina Lichacz.
     Tomasz Walczak był zaskoczony wyborem jego osoby. Do udziału w konkursie „Mistrz Mowy Polskiej” wytypował go Zarząd Elbląskiego Oddziału Towarzystwa Kultury Teatralnej.
     - Żachnąłem się, gdy o tym usłyszałem - mówi. - Staram się co prawda mówić poprawną polszczyzną, ale uważam, że w Elblągu jest wiele innych osób, które mówią dużo lepiej i piękniej.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama