UWAGA!

Aby nie było kolejek

Od dziś (6 grudnia) osoby, które posiadają dowód osobisty wydany przed 1995 r. i muszą wymienić go na nowy, mogą umówić się w Wydziale Spraw Obywatelskich telefonicznie na konkretny dzień i godzinę. Pozwoli to uniknąć uciążliwych kolejek.

Do końca roku osoby, które posiadają tzw. stare dowody wydane przed końcem 1995 r., muszą wymienić je na nowe. Aby usprawnić ten proces, w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Elblągu od 6 grudnia wprowadzono system rejestracji osób petentów. Polega on na wcześniejszym, telefonicznym lub osobistym, umówieniu się na konkretny dzień i godzinę w celu załatwienia sprawy. Dzwonić można pod nr tel. 055 239 34 75. Osoba, która chce umówić się na wymianę dowodu osobistego, powinna przy zgłoszeniu podać imię i nazwisko oraz serię i numer aktualnego dowodu osobistego.
     Z uwagi na zmienną liczbę interesantów chcących wymienić dowód osobisty, wdrożony system rejestracji osób funkcjonować będzie na trzech stanowiskach roboczych. Pozostałe w Referacie trzy stanowiska pracy będą przyjmować na bieżąco wnioski dowodowe od osób przychodzących do Urzędu.
     W przypadku zwiększenia się liczby interesantów zobowiązanych do wymiany dowodu osobistego, kolejne stanowiska pracy będą włączone do systemu rejestracji.
     Rejestracja pozwoli na wyeliminowanie kolejek w wydziale, a tym samym skróci do minimum czas pobytu osób wymieniających dowód osobisty w elbląskim urzędzie.
     Ponadto, aby usprawnić proces wymiany dowodów osobistych. m.in. wydłużony został czas pracy Wydziału Spraw Obywatelskich w każdą środę do godz. 18 z możliwością zrobienia opłaty w Wydziale w godz. od 16 do 18, zwiększona została liczba urzędników obsługujących interesantów, zakupiono także dodatkowy sprzęt komputerowy, obsługujący system wydawania dowodów osobistych.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Żeby tak było jeszcze w ZUS-ie ! Wczoraj o 14.00 była jeszcze spora kolejka osób z dokumentami do kapitału początkowego, stojący w ogonku zapytali się pani w okienku, czy zostaną załatwieni, czy mają nie czekać. Pani zapewniła, że przyjmą wszystkich nawet po godzinach, co oczywiście nie okazało się prawdą. W sumie skończyło się pretensjami i przegadywankami już po 15.00. Jeszcze kogoś tam załatwiono, reszta się rozeszła. I po co to - nie można poinformować, że po godz. 14.00 ( godzinę przed końcem ) nie powinno w kolejce czekać więcej niż np. 10 osób ? I jeszcze jedno - na 4 okienka przeznaczone do tych spraw czynne były 3. Do końca roku będzie tam kongo, proszę to przemysleć. - N.B.
 • Szanowny "Stary" Nowy Panie Prezydencie. Może za przykładem wydz. spraw obywatelskich i komunikacji spowoduje Pan aby tak każdy z wydziałów naszego urzędu przynajmniej dwa razy w tygodniu był do naszej, mieszkańców miasta, dyspozycji w godzinach popołudniowych. Tylko czy da się przełamać opór" materii "
 • Kochani! Wszystkie dowody osobiste bez wzgledu na rok wydania wazne sa do konca 2007roku! po tej dacie "stare dowody' traca waznosc.Takze kochani SPOKO! jest jeszcze caly roczeko do wymiany!! zycze bogatego Mikolaja! to teraz jest wazne ! Pozdrawiam
 • male sprostowanko! Osoby,ktrore musze wyjechac za granice np: do panstw unijnych a nie maja paszportow -musze miec nowe dowody-przepraszam
 • To w końcu trzeba wymieniać, czy nie trzeba wymieniać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawy(2006-12-06)
 • a dlaczego ja mam płacić za to ze panstwo chce nowe dokumenty
Reklama