UWAGA!

Aby nie wiało nudą

2013-01-24
10:39
 
Elbląg, Aby nie wiało nudą
fot. AD

Wspólne robienie mydła, pierwsze próby na perkusji, uśmiechy dzieci i dumnych dziadków. Dzień Babci i Dziadka na Wyspie Skarbów do nudnych nie należał, bo świętować można na różne sposoby. Zobacz fotoreportaż.

21 i 22 stycznia to dni, w których pamiętamy o babciach i dziadkach. Niepubliczne Przedszkole Twórczej Aktywności „Muchomor” wraz z Kawiarnią Wyspa Skarbów zorganizowało Dzień Babci i Dziadka w nieco nietypowej formie. Podczas wczorajszego (23 stycznia) spotkania dzieci wraz z dziadkami mogły same zrobić mydło, a także wcielić się w rolę małych rockmanów i pograć na perkusji.
       – Zgłosiło się dziesięcioro dzieci, to taka optymalna liczba, do tego rodzice i dziadkowie. Specjalnie na tę okazję mamy przygotowane koktajle z gwiazdeczkami dla chłopców, a dla dziewczynek z kwiatuszkami i serduszkami, na kolorowo – wyjaśnia Joanna Malinowska, menadżerka Wyspy Skarbów.
       Jak mówi Ewelina Majchrzak z elbląskiego Niepublicznego Przedszkola Twórczej Aktywności „Muchomor”chodzi tu o to, aby upamiętnić ten dzień w nieco inny sposób, żeby dziadkowie mieli pamiątkę, która nie będzie stała na półce.
       – Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu trwają długo, bo tak naprawdę startujemy z przygotowaniami już na początku roku. Do tego dnia podchodzimy bardziej nowatorsko, owszem jest również ten tradycyjny element czyli przedstawienie, które niesie dużo radości, ale staramy się jeszcze zrobić coś, co połączyłoby pokolenia. Postawiliśmy na powrót do przeszłości – opowiada Ewelina Majchrzak.
       A na powrót w minioną epokę przygotowano specjalną salę w przedszkolu, gdzie znajdą się różnego rodzaju przedmioty użytkowe. Spotkanie, na którym będą prezentowane przedmioty odbędzie się w najbliższy piątek (25 stycznia), wtedy też odbędzie się przedszkolny Dzień Babci i Dziadka.
       – Przygotujemy slajdowisko czyli weźmiemy projektor i wyświetlimy slajdy z tamtych lat, pojawią się tam również różne powiedzonka czy cytaty. W slajdy wplecione zostaną zdjęcia dzieciaków, które mają coś do przekazania swoim dziadkom. To wszystko zostanie przegrane na płytę, którą dostaną dziadkowie – dodaje Ewelina Majchrzak. – Babcie i dziadkowie naszych przedszkolaków są ludźmi w wieku 50- 60 lat, nie są to siwe babcie i dziadkowie z brodą a kobiety i mężczyźni w trampkach, osoby pracujące, aktywne zawodowo. Nie chcemy żeby wiało nudą.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama