UWAGA!

Akcja ratownicza w Stegnie. Tonęła matka z córką

 Elbląg, W akcji uczestniczyła jednostka SAR
W akcji uczestniczyła jednostka SAR (fot. Marek Lewski)

W piątek (9 czerwca) około godziny 15 w Stegnie miało miejsce niebezpieczne zdarzenie. Na oczach plażowiczów tonęły dwie osoby. Na szczęście udało się je uratować.

Z informacji, które otrzymaliśmy od st. post. Adriana Grąbelskiego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że ok. godz. 15 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o dwóch topiących się w Stegnie osobach. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano policjantów, w akcji brali udział także strażacy z OSP Stegna, natomiast ze względu na odległość od brzegu, czynności ratunkowe podjął SAR (Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa). Tego dnia na Zatoce Gdańskiej występowały spore fale.

W trakcie akcji okazało się, że tonącymi są matka (38 lat) z córką (12 lat). Całe szczęście udało się je wyciągnąć na brzeg. Dziewczynka została przekazana pod opiekę ojca, natomiast kobietę przetransportowano do szpitala pod obserwację lekarzy.

Wysokie temperatury przyciągają nad morze wielu turystów. Pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas plażowania i kąpieli w morzu. Nie wahajmy się także wzywać pomocy, gdy podejrzewamy, że ktoś może tonąć. Jak widać na powyższym przykładzie, każda minuta może być wyjątkowo cenna.

Fot. Marek Lewski

msob

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama