UWAGA!

Akcja Trzeźwy-Skupiony-Wypoczęty

 Elbląg, Akcja Trzeźwy-Skupiony-Wypoczęty
Fot. UM w Elblągu

O tym, że za kierownicą powinniśmy być trzeźwi wiemy właściwie wszyscy. Warto jednak o tym wciąż przypominać, zwracając także uwagę na to, że kierujący powinni być wypoczęci i skupieni na drodze, a nie np. na swoich telefonach komórkowych.

Dziś rano na ul. Nowowiejskiej policjanci z elbląskiej drogówki wspólnie z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadzili akcję profilaktyczną mającą uświadamiać kierowców w zakresie zagrożeń wynikających z braku skupienia i braku właściwego wypoczynku oraz wpływu nawet niewielkich ilości alkoholu na prowadzenie samochodu.

W trakcie porannej akcji policjanci wyrywkowo sprawdzali trzeźwość kierowców, a członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wręczali kierującym piłki odstresowujące, smycze, a przede wszystkim ulotkę informacyjną przygotowaną specjalnie z okazji prowadzenia akcji.

  Elbląg, Graf. UM w Elblągu
Graf. UM w Elblągu

Jak zapowiadają pomysłodawcy akcji, będzie ona cyklicznie powtarzana w różnych miejscach na terenie Elbląga. W pierwszych kilku kontrolach wziął udział Michał Missan, wiceprezydent Elbląga, który wręczał ulotki skontrolowanym kierowcom.

Akcję, w tym zakup gadżetów i wydruk ulotek, sfinansowano ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Miasto Elbląg.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama