UWAGA!

Akcja Zima na ulicach miasta

 
Elbląg, Akcja Zima na ulicach miasta
fot. Michał Skroboszewski

Ten tydzień zaczął się wyjątkowo pracowicie dla tych, którzy są odpowiedzialni za utrzymanie dróg w sezonie zimowym. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zapewnia, że na bieżąco monitoruje sytuację i reaguje. 

- Akcja cały czas trwa, działamy od rana. Po mieście jeżdżą solarki i ciągniki, natomiast przystanki są odśnieżane ręcznie – wyjaśnia Michał Wawryn, dyrektor MPO, które jest liderem konsorcjum, w skład którego wchodzi jeszcze Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów i gdańska spółka. To ono odpowiada za zimowe utrzymanie dróg i chodników, a także za to, by po zimie posprzątać.
       Drogi są odśnieżane są według podziału na trzy strefy kolejności odśnieżania. Jezdnie zaliczone do tej pierwszej muszą być oczyszczone w ciągu trzech godzin od ustania opadów, natomiast w przypadku lodowicy czy gołoledzi w ciągu dwóch. Czas odśnieżania dróg, które zaliczone są do drugiej strefy, nie może przekraczać sześciu godzin od ustania opadów. Trzecia kategoria to jezdnie, które są oczyszczane doraźnie, w razie potrzeby. W przypadku chodników zaliczanych do pierwszej kolejności odśnieżania czas reakcji to trzy godziny od ustania opadów. Na te, które należą do drugiej kolejności, muszą być oczyszczone w ciągu sześciu godzin od ustania opadów (pełny wykaz i harmonogram ulic można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego).
       W taką pogodę odpowiedzialni za akcję są w stanie gotowości przez całą dobę – to również jeden z ich obowiązków. Dyspozytorzy stacjonujący przy ul. Orlej cały czas dostają informacje, w którym miejscu występują trudne sytuacje i wysyłają tam odpowiednie jednostki. Dzwonić można przez całą dobę pod numer 882 128 656 oraz 55 232 42 57.
       Warto dodać, że nie wszystkie chodniki oraz jezdnie są pod opieką miasta. Akcję zima prowadzą również zarządcy nieruchomości, m.in. spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To jest kpina. !!!!! Ciekawi mię to czy, mój szef będzie tak tolerancyjny i zaakceptuje moje 2 lub 6 godzinne spóżnienie do pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  9
  obyw.(2016-01-11)
 • "Przedsiębiorstwo Oczyszczania zapewnia, że na bieżąco monitoruje sytuację i reaguje. " ha ha ha dobry dowcip
 • Moim zdaniem MPO najlepiej odsnieza w porównaniu do innych firm które odsniezaly
 • a gdzie byli między 9 a 11 jeżdziłem po mieście nie widziałem ani jednego pługa
 • Wy chyba jacyś smieszni jesteście! Do godziny 12 ani jednego pluga nie było na ulicach! Samochody jeździły jak po lodowisku, halo, ktoś płaci i wymaga chyba? Ubezpieczyciele teraz pewnie zacierają ręce przez takich jak wy właśnie.
 • Miedzy 9 a 11 padlo wiec po co mieli jezdzic? Maja odsniezyc po opadach sniegu. Przeczytaj artykuł " Jezdnie zaliczone do tej pierwszej muszą być oczyszczone w ciągu trzech godzin od ustania opadów, natomiast w przypadku lodowicy czy gołoledzi w ciągu dwóch"
 • Czysty śmiech jak co roku zima zaskoczyła drogowcow.Ulice są czarne ale chodniki bez piasku wyslizgane błyszczące jak lodowiska tylko patrzeć jak zapelnia sie gipsownie polamancami.A tak wszyscy sie mocno starają zeby było ok.
 • Teraz nie dziwie się czemu ta firma pada, jak tak pracują to dziwie się że w ogóle jeszcze ten twór istnieje na naszym rynku pracy :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  bynio199(2016-01-11)
 • GDZIE JEST Straż Miejska która powinna ukarać tych co nie odśnieżyli chodników????Około godzinie 11,00 na całej długości nie były odsnieżone chodniki ul. Robotnicza, Płk. Dąbka, Browarna i inne ulice. Wzięli kasę za odsnieżanie to do roboty a nie to płacić mandaty i kary.
 • WINA leży po dwóch stronach -po stronie KIEROWCY i TEŚCIOWEJ
 • a jakby przez tydzień padało bez przerwy, to dopiero po tygodniu by odśnieżyli ?
 • Was to chyba dupa piecze
Reklama