UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akcja Zima pełną parą

 
Elbląg, Akcja Zima pełną parą
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

Koniec tygodnia okazał się wyjątkowo pracowity dla tych, którzy są odpowiedzialni za utrzymanie dróg w sezonie zimowym. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów i Sita Północ w Gdańsku na bieżąco monitorują sytuację i reagują.

Do obowiązków przedsiębiorstw należy m.in. utrzymanie całodobowego dyżuru zimowego, zapobieganie i zwalczanie ślizgawicy i gołoledzi, zgarnianie śniegu i błota pośniegowego, posypywanie piaskiem i środkami uszorstniającymi nawierzchnię jezdni i chodników, wywóz nadmiernej ilości śniegu oraz pozimowe podczyszczanie jezdni i chodników planowane na marzec i kwiecień.
       Wykonawca zobowiązany jest do odśnieżenia jezdni zaliczonych do pierwszej kolejności w czasie do trzech godzin od momentu ustania opadów śniegu i dwóch godzin od stwierdzenia wystąpienia zjawisk atmosferycznych powodujących śliskość tj. lodowica, gołoledź. Czas odśnieżania jezdni zaliczonych do drugiej kolejności odśnieżania i likwidacji śliskości zimowej nie może przekraczać sześciu godzin od ustania opadów śniegu lub wystąpienia zjawisk atmosferycznych powodujących śliskość. Jezdnie zaliczone do trzeciej kolejności odśnieżania odśnieżane będą interwencyjnie w przypadku zaistnienia potrzeby. Natomiast czas odśnieżania i likwidowania śliskości na chodnikach zaliczonych do pierwszej kolejności nie może przekroczyć trzech godzin od chwili ustania opadów śniegu lub wystąpienia zjawisk atmosferycznych: gołoledzi, ślizgawicy, lodowicy, śliskości śniegowej i pośniegowej. Chodniki zaliczone do drugiej kolejności odśnieżania mają być odśnieżone w czasie sześciu godzin od chwili ustania opadów śniegu. Zimowym utrzymaniem objęto również 281 przystanków komunikacji zbiorowej (tramwajowe i autobusowe).
       Wszystkie pojazdy odśnieżające jezdnie i chodniki posiadają oznakowanie zgodne z wzorem przedstawionym na grafice.

 


      
       Podczas obecnie trwającego sezonu zimowego przedsiębiorstwa utrzymują dyżur całodobowy w zakresie zimowego utrzymania dróg oraz punkt informacyjno-dyspozycyjny, który jest zlokalizowany w Elblągu przy ul. Orlej 2, czynny całą dobę.
      
       Mieszkańcy mogą zgłaszać interwencje w zakresie zimowego utrzymania dróg pod nr telefonu:
       • tel. kom. 882-128-656
       • tel. stacjonarny - 55 232 42 57 w. 47/w.39
      
       Informujemy, że na terenie Elbląga nie tylko DZD prowadzi „akcję zima”. Prowadzą ją również właściciele, użytkownicy wieczyści i zarządcy nieruchomości tj. m.in. spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.
       Za egzekwowanie obowiązków zimowego utrzymania przez wszystkich właścicieli nieruchomości odpowiedzialna jest Straż Miejska w Elblągu.
       Straż Miejska przyjmuje również interwencje dotyczące nie wywiązywania się właścicieli nieruchomości z obowiązków w zakresie zimowego utrzymania nieruchomości i będzie prowadzić postępowania wyjaśniające.
      
       Przypominamy:
Za uprzątnięcie błota, piachu, śniegu i lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników miejskich położonych wzdłuż nieruchomości niezależnie, czy jest to nieruchomość gruntowa czy budynek, odpowiadają właściciele tych nieruchomości (tj. właściciele, współwłaściciele, użytkownicy wieczyści, jednostki organizacyjne, osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, osoby sprawujące zarząd nieruchomością wspólną oraz inne podmioty władające nieruchomością). Obowiązek taki na właścicieli nakłada ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
       Nawet w przypadku gdy przedsiębiorstwa udrażniają i częściowo odśnieżają chodniki (zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych) nie zwalnia to właścicieli z obowiązku systematycznego odśnieżania i usuwania śliskości.
      
       Uwagi w powyższych sprawach prosimy zgłaszać do Straży Miejskiej pod numerem telefonu: 55 239 30 34
      
       Mieszkańcy mogą również kontaktować się z osobą sprawującą nadzór i kontrolę ze strony Miasta nad przebiegiem „akcji zima” na drogach i zgłaszać swoje uwagi oraz wnioski w zakresie zimowego utrzymania dróg pod numerami telefonu:
       w godzinach pracy Urzędu: (55) 239 32 95
       po godzinach pracy Urzędu: (55) 239 30 40
      

Departament Zarząd Dróg UM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Obwodnica czarna miasto prawie mniej gazu i jedziemy a ci co narzekają na drogowców MPO niech pojadą do innych miast dla mnie MPO jest super mam porównanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  3
  DETRO45(2017-01-05)
 • pieprzycie głupoty jak Ci z PO! artukuł oderwany od rzeczywistości. uwierzyłbym wam wtedy gdybym dziś nie wychodził z domu. Służby totalnie poległy. Oni chyba mysleli że juz zima nie nadejdzie sprzet spakowany, pługi od samochodów odkrecone, piasek rozsypany po elblaskich placach zabaw. w miescie panuje totalny burdel. a jeszcze mnie beda pouczac ze przed swoja posesja to mam czym predzej odsniezac i sypac bo jak nie to jeszcze przyjada i wlepia mi mandat? na co ida moje podatki k¤#¤u#rwa wasya ma_!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  8
  yataman(2017-01-05)
 • A na chodnikach piachu brak, niech tylko się trochę stopi śnieg to nogi połamane będą.
Reklama