UWAGA!

Alarm odwołany

Elbląg, W okoliach Elbląga przestał obowiązywać alarm powodziowy
W okoliach Elbląga przestał obowiązywać alarm powodziowy

W południe odwołano alarm powodziowy na terenie gmin Markusy, Gronowo Elbląskie i Elbląg.

Dzisiaj w południe odwołano stan alarmowy na terenie trzech gmin zagrożonych powodzią. Na terenach tych obowiązuje natomiast – ze względu na bardzo złą kondycję wałów i konieczność ich nadzoru - pogotowie powodziowe.
     Poziom wody jeziora Drużno obniżył się do granicy stanów alarmowych.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Dobrze, że już po wszystkim. Ale wydaj mi się, że ktoś tu trochę narobił paniki. Czy nasze OSP i PSP nie dałyby sobie rady z presiąkającymi wałami? Po co ściągano tyle kompanii z Polski i kto za to zapłaci? Chłopaki z Żuław nie byli zadowoleni, że ktoś im spzred nosa kasę zwija. No i ogólopolskie media też dały plamę. Panikują, bo jak nie ma sensacji, to same sensację gotowe wywołać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz(2002-02-04)
 • Nie przesadzaj w drugą stronę..przez kilka dni sytuacja naprawdę była bardzo groźna..i nasi chłopcy i przyjezdni sprawili się naprawdę na medal..należą im sie brawa
 • Około 500 strażaków (zawodowych i ochotniczych) działało tak skutecznie, że nie doszło do przerwania wałów. Byłem i widziałem co tam się działo! Wały Żuław Elbląskich to durszlaki!!! Tylko dzięki skutecznej pracy - Sztabu – strażaków – ludności cywilnej - tym razem „Polak mądry przed szkodą”! Lustro wody od korony wałów było o 10 cm, a miejscami ZERO cm! Ułożono tysiące worków z piaskiem... Ktokolwiek wypowiada się sarkastycznie, o pracy ratowników, albo miał niepełnowartościowe informacje o powodzi albo jest „tanim draniem” co to by udusił przez pończoszkę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2002-02-05)
 • Czy wiesz ile kilometrów mają wały otaczające jezioro Drużno i rzeki które do niego wpływają?Czy 120 strażaków z elbląskich jednostek ( pracujących na 3 zmiany) wystarczyłoby do takiej akcji.A kto by jeździł do zdarzeń na terenie miasta, gdyby ci wszyscy strażacy siedzieli na wałach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Strażak(2002-02-05)
 • OK. przekonaliście mnie. Na pewno lepiej chuchać na zimne, niż potem biadolić, jak będzie powódź. Jeśli starosta po udanej akcji będzie dawać medale, będę gośno bić brawo. I obiecuję nie narzekać. Zupełnie serio.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz(2002-02-05)
Reklama