UWAGA!

Albo parking, albo plajta

Elbląg, Klienci czekają na parking
Klienci czekają na parking (fot. Damian Matwiejczyk).

Mieszkańcy wieżowca przy ul. 12 Lutego skarżą się, że klienci pobliskiej restauracji, wypożyczalni DVD i salonu gier zajmują ich miejsca parkingowe. Klienci tych lokali narzekają na utrudniony dojazd do usług. Właściciele wypożyczalni wystąpili do prezydenta z wnioskiem o wybudowanie nowego parkingu - czekają na odpowiedź.

- To jest irytujące, bo mieszkam tu, ale nie mam gdzie zaparkować swojego samochodu - napisała do nas pani Anna, mieszkanka wieżowca. – Dzieje się tak od chwili, kiedy ktoś dla wygody usunął znak zakazu wjazdu, który nie dotyczył zamieszkałych. Problem się nawarstwił, gdy została otwarta wypożyczalnia video i działa klub bilardowy.
     Faktycznie, osiedlowy parking nie jest duży, większość miejsc parkingowych jest tam zajętych. Ale czy zajmują je wyłącznie auta klientów wypożyczalni? Przecież wypożyczenie filmu nie trwa całą wieczność, a na wieczornego bilarda nie jeździmy raczej samochodami. Problem jednak jest. I to właśnie właściciele wypożyczalni zdecydowali się go rozwiązać. Broniąc praw lokatorów i w trosce o wygodę klientów, wystosowali pismo do prezydenta wnoszące o budowę nowego parkingu. Petycję podpisało tysiąc osób, głównie klientów wypożyczalni. Według nich parking miałby powstać przed lokalem, od strony ul. Nowowiejskiej.
     - To by odciążyło parking mieszkańców, a naszym klientom ułatwiło dojazd do wypożyczalni. Część klientów i tak parkuje przy ul. Nowowiejskiej, na chodniku. Oni wychodzą wprost pod koła samochodów - mówi Joanna Kuczyńska z wypożyczalni.
     Problem parkowania zapewne wkrótce stanie się jeszcze bardziej dokuczliwy, ponieważ do nowo otwartej restauracji klienci będą przyjeżdżać na dłużą „chwilę” i tym samym szczelniej blokować miejsca parkingowe lokatorów wieżowca. Strach pomyśleć, gdy gości przywiezie autokar. Z pewnością całkowicie zablokuje dostęp do niewielkiego parkingu. Problem braku miejsca do zaparkowania auta dotyczy również rodziców dzieci z przedszkola przy ul. Andrzeja Struga. Dlatego niebawem z podobnymi wnioskami wystąpi do władz miasta właścicielka restauracji i dyrektor przedszkola.
     - My już i tak wiele zaryzykowaliśmy, otwierając wypożyczalnię właśnie w tym miejscu, ponieważ każdy interes, który był tutaj wcześniej, padał - właśnie ze względu na brak parkingu – twierdzi Jacek Lewandowski z wypożyczalni.
     - Wcześniej był tu sklep z dywanami. Jeśli ktoś kupił tu dywan i musiał go nieść do auta zaparkowanego na przykład pod „Spyżą” po drugiej stronie Nowowiejskiej albo na parking pod Światowidem, to wiadomo, że nie był zadowolony. Taki sklep nie miał racji bytu – dodaje Joanna Kuczyńska.
     Jak nas poinformowała Agnieszka Staszewska, rzecznik prezydenta Elbląga, dyskusje w sprawie parkingu trwają. Dziwi jednak fakt, że nikt nie pomyślał o nim wcześniej.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Mincek z miejscami parkingowymi zawsze byly problemy i zawsze beda. Najgorsze jest to ze gdy buduja nowe osiedla o miejscach parkingowych tez za duzo sie nie mysli... A aut nam przybywa...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mincek(2006-03-08)
 • Tam musi byc parking!!!!Dojazd do tych placowek graniczy z cudem zwlaszcza w godzinach tzw.szczytu.Dojazd beznadziejny jak zadny...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czytelnik(2006-03-08)
 • znając podejście obecnych urzednikow UM w elblągu do petentów i postulatow mieszkańców temat będzie załatwiony odmownie . W elbląskim urzędzie to urzędnik jest Panem i nawet słuszne najczęsciej postulaty mieszkańców spotykaja sie od razu ze zdecydowanym odporem , " nowe " tu jeszcze nie dotarło.
 • a ja myślę że temat ten będzie załatwiony w bardzo krótkim czasie-nie wiem czy ktoś pamięta dla kogo wybudowano właśnie ten wieżowiec :)
 • Dla kogo?
 • no i niedługo wybory... może panowie w krawacikach zechcą sie podlizać plebsowi....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KrysiaSrysia(2006-03-08)
 • Jak zaczniemy sie szanowac na wzajem to nie bedzie problemu z parkowaniem. Teraz jest tak ze przyjezdza jeden z drugim i nie obchodzi go czy inni zaparkuja , walnie swioja gablote na 2 miejscach parkingowych i zadowolony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  goofer(2006-03-08)
 • Sprawa nie jest taka prosta. Dzierżawcy salonu DVD wiedzieli co dzierżawą. Teren jest Sielanki. Aby zrobić parking trzeba przebudować niedawno robione skrzyżowanie. Jeżeli miasto zrobi parking to każdy właściciel domku może złożyć wniosek aby na jego gruncie też zrobiono na koszt obywateli miasta miejsce parkingowe. Ponadto płyty DVD nie są artykułem pierwszej potrzeby i jeżeli ktoś chce się rozerwać może przespacerować się z parkingu przy WOK ( 100 m ). Ale ciekawostka jeden z radnych PiS złożył interpelację w tej sprawie. Uzasadnił że jest to 2500 klientów. Tyle ulotek wręczonych na jesieni. Fajne nie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obserwator(2006-03-08)
 • Zburzyć dom i lokale i wybudować 30 piętrowy biurowiec:)
 • na rowery chrabiostwo
 • Nie martwcie się,pewnie nasi urzędnicy nie długo postawią Wam parkometry.Opłaty będę wpadać za darmo do miasta za nic.Pozdrawiam!!!
 • Proponuję rozkopać skarpę na której jesy obiekt restauracji i wypożyczalni, i zrobić pod nim parking podziemny. Przecież nic pod nim nie ma, a koszty modernizacyjne byłyby niewielkie, bo ze skrzyżowania wystarczyłoby dodać 1 pas wjazdowy na parking, a pas wyjazdowy znajdowałby się w kierunku ul.Nowowiejskiej, i wszyscy byliby w miarę zadowoleni,nawet mieszkańcy bo dla nich przewidzianoby, karnety na parkowanie; 7 dniowe, 14 dniowe, miesięczne, kwartalne, półroczne i roczne, w zróżnicowanej cenie która premiowałaby jak najdłuższe okresy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2006-03-08)
Reklama