UWAGA!

Aleja Jana Pawła II

Temat trwałego upamiętnienia pobytu papieża Jana Pawła II w Elblągu, poprzez nazwanie jednej z ulic jego imieniem, kilkakrotnie poruszano na sesjach Rady Miejskiej. Sugerowano dokonanie zmian w dotychczasowym nazewnictwie ulic, lecz tej koncepcji nie uwzględniono. Jednak Elbląg już wkrótce będzie miał Aleję Jana Pawła II.

Najprawdopodobniej radni zaakceptują nową propozycję i podejmą decyzję, która nie spowoduje lawiny zmian w adresach mieszkańców czy elbląskich firm, bo wcześniejsze sugestie tym groziły. Propozycja ta dotyczy nowo zbudowanej ulicy w kierunku projektowanej dzielnicy na Modrzewinie. W projekcie uchwały droga stanowiąca przedłużenie ul. Płk. Dąbka w kierunku północnym otrzyma nazwę Aleja Jana Pawła II.
     Z taką propozycją wystąpiła Komisja Rady Miejskiej ds. Nadawania Nazw w Elblągu. W uzasadnieniu projektu Komisja przypomina, że 6 czerwca 2009 roku upłynie 10 lat od historycznej pielgrzymki Jana Pawła II w Elblągu, a upamiętnienie w takiej formie imienia Ojca Świętego było od dawna oczekiwane przez elblążan.
     
     Mówi przewodniczący Komisji do spraw Nadawania Nazw Ulic w Elblągu radny Marek Pruszak:
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a kiedy ulica ferdynanda Schichaua ? to wstyd żeby jeden z wielkich elblążan nie miał ulicy. Podobnie radni zapomnieli o kolejnej postaci nierozerwalnie związanej i wielce zasłużonejk dla miasta -zmarłym w ubioegłym ruku Stefanie Muli. Papież ma już wystarczająco pomników, ulic, szkół, szpitali nie można powiedzieć że w naszym mieście został jakoś pominięty, czas skończyć z tym slepym kultem jednostki są tez inni zasłużeni i to naprawde zasłużeni dla miasta o których niedługo zapomnimy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblong(2008-09-09)
 • jakoś nie zauważyłem żeby nadanie kolejnemu obiektowi imienia JPII " było od dawna oczekiwane przez elblążan"
 • A co Wam to przeszkadza Lamusy? Bardzo dobrze, że będzie taka aleja!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kibic Olimpii(2008-09-09)
 • bardzo zacny projekt!
 • rzeczywiście ELBLĄŻANIE zasługują na taką aleję - będzie można za odpuszczenie win tam klnąć, śmiecić, popijać, bić dzieci itd, itd. Lista świętych jeszcze w Elblągu nie wyczerpana, do dzieła rajcy. PS. radzę częściej spoglądać na ul. Bożego Ciała a morał sam wypłynie.
 • Wszystko rozumiem - teraz jest silne zapotrzebowanie na cud żeby idea parku technologicznego na Modrzewinie została zrealizowana.
 • Gdyby nadawano nazwę ulicom H. Słoniny lub W. Gintowta z pewnością znalazłyby się w centrum Elbląga
 • Wieczne narzekania, cieszcie sie ludzie ze nie zmienili nazwy WASZEJ ulicy, wtedy odczulibyscie to na wlasnym portfelu przy wymianie dokumentów.
 • co jotpedwa zrobił dla elbląga ?
 • No i żeby ta Aleja JPII krzyżowałą się z ulicą Karola Wojtyły. Obok postawi się szkołę im. tzn. pw. LOLKA. Zrobi się Rondo B16.Będzie rajsko-watykańsko. ..
 • Zróbmy ulicę imienia Cześia z " Włatcy móch". To dopiero było by fajnie. :)
 • Aeje, pomniki, skwery? A czemu nasze czerwone władze nie zrekonstruują wreszcie pomnika Hermana von Balka założyciela Elbląga i Mistrza Krzyżackiego? Przecież on też działał z nadania ówczesnego papiestwa zakładając m. in. nasz Elbląg? Kiedy zaczniemy upamiętniać tych, którzy faktycznie zasłużyli się dla miasta jak wspomniany Balk czy nawe F. G. Schichau?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anubis(2008-09-09)
Reklama