UWAGA!

Altanki w ogniu

 Elbląg, Altanki w ogniu
(fot. PSP Braniewo)

W sobotę w Braniewie na terenie ogrodów działkowych przy ul. Łąkowej doszło do dwóch pożarów altan ogrodowych. 

Pierwsze zgłoszenie dotyczące pożaru strażacy otrzymali o godz. 12:57. Na miejsce zdarzenia skierowano dwa pojazdy ratownicze z JRG PSP w Braniewie. Po kilkudziesięciu minutach pożar altany został opanowany, a wnętrze dogaszone.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło w ciągu następnej godziny. Tym razem ogniem objęte były dwie altany ogrodowe oraz pobliskie drzewa iglaste. Gęsty dym widoczny był ze znacznej odległości. Tym razem na miejsce skierowano łącznie trzy pojazdy gaśnicze z PSP i WSP. Strażacy oprócz gaszenia pożaru palących się obiektów skupili się również na sprawdzeniu, czy nie ma osób poszkodowanych oraz zabezpieczeniem sąsiedniego terenu przed przedostaniem się ognia.

Z uwagi na silne zadymienie ratownicy pracowali w aparatach powietrznych. Po ponadgodzinnych działaniach pożar został ugaszony, a pogorzelisko sprawdzone, czy nie ma ukrytych zarzewi ognia.

Kolejnym istotnym utrudnieniem w działaniach gaśniczych był dojazd w pobliże płonących obiektów. Wąskie drogi oraz grząski grunt skutecznie ograniczały dotarcie pojazdów pożarniczych.

Łącznie w wyniku dwóch zdarzeń trzy altany ogrodowe zostały zniszczone przez ogień, dodatkowo zniszczeniu uległo wyposażenie obiektów znajdujących się wewnątrz oraz drzewa.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama