UWAGA!

Andrzej Duda prezydentem Polski na drugą kadencję (aktualizacja)

 Elbląg, Andrzej Duda prezydentem Polski  na drugą kadencję  (aktualizacja)
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Państwowa Komisja Wyborcza podała o godz. 8 nieoficjalne wyniki wyborów prezydenckich w Polsce z 99,97 proc, obwodowych komisji wyborczych. Na drugą kadencję został wybrany Andrzej Duda, który uzyskał 51,21 proc., na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,79 proc. Frekwencja wyniosła 68,12 proc.

- Do Państwowej Komisji Wyborczej nie dotarło jeszcze 9 protokołów z obwodowych komisji za granicą. Z Brukseli, sześć z Londynu i dwa z Manchesteru - mówił dzisiaj na konferencji PKW jej przewodniczący Sylwester Marciniak.

Nawet gdy te głosy zostaną doliczone, obecna przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim jest na tyle duża, że nie zmieni do wyniku - jeszcze nieoficjalnego - wyborów. Z danych 99,97 proc. obwodowych komisji wyborczych wynika, że na urzędującego prezydenta zagłosowało 10 milionów 413 tysięcy 94 osoby (51,21 proc.), a na Rafała Trzaskowskiego 9 milionów 921 tysięcy 219 osób (48,79 proc.). 

Frekwencja wyniosła 68,12 proc. 

 

Aktualizacja z godz. 20: Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła w poniedziałek (13 lipca) na wieczornej konferencji prasowej całościowe wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Andrzej Duda zdobył 51,03 procent głosów, a Rafał Trzaskowski 48,97 procent. Frekwencja wyniosła 68,18 procent. PKW oficjalnie potwierdziła, że na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej został wybrany Andrzej Duda.

 

oprac. RG na podstawie PKW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama