UWAGA!

Ankiety Palikota

 Elbląg, Andrzej Rozenek, Ewa Białkowska i Janusz Palikot (fot WS).
Andrzej Rozenek, Ewa Białkowska i Janusz Palikot (fot WS).

Przedstawiciele Ruchu Palikota chcą przeprowadzić ankiety na elbląskich ulicach. – Chcielibyśmy być bliżej mieszkańców, chcemy zapytać o ich problemy, o ich pomysły. Chodzi o to, żeby mieszkańcy byli potrzebni nie tylko w dniu wyborów, a cały czas być z mieszkańcami, prowadzić z nimi debaty. Bo to mieszkańcy wiedzą najlepiej, co im potrzeba – wyjaśniała Ewa Białkowska.

Ewa Białkowska jest kandydatką komitetu Ruch Palikota Elbląg + w wyborach prezydenta Elbląga.
       W Elblągu już drugi rok realizowany jest budżet obywatelski. Czym różni się inicjatywa Ruchu Palikota?
       – Różnica polega na tym, że mieszkańcy przychodzą teraz ze swoimi pomysłami do Urzędu Miasta i składają wnioski. My wychodzimy do ludzi. Rozpoczynamy taki dialog z obywatelami. Nie obywatele przychodzą do władzy, ale władza przychodzi do obywatela – tłumaczy Janusz Palikot.
       Władza, a na razie ci, którzy chcą ją zdobyć, na ulicach Elbląga mają prosić elblążan o wypełnienie ankiet, dziś rozstawili się z namiotem na pasażu przy ul. Hetmańskiej. Janusz Palikot odczytał dziennikarzom pytania ankiety: Czy jesteś zadowolony z działań swojego prezydenta? Czy opowiadasz się za likwidacją straży miejskiej? Czy uważasz, że należy zlikwidować powiaty? Jakie najważniejsze sprawy dotyczą miasta, w którym mieszkasz, czy dzielnicy, w której mieszkasz? Wymień trzy takie najważniejsze sprawy. Zadeklarował, że wyniki ankiet zostaną upublicznione około 18-19 czerwca.
       – Nie chodzi o to, że się wszystkie te pomysły zrealizuje – wyjaśnia Janusz Palikot. – Sytuacja budżetowa Elbląga i wielu innych miast Polski jest trudna. Nie da się załatwić wszystkich spraw, które mieszkańcy zgłoszą. Ważne jest także to, że ten dialog się odbędzie, że ludzie mają poczucie, że ich myślenie, aktywność nie jest obojętna. To tworzy zupełnie inny klimat, inny kapitał społeczny. On jest cholernie potrzebny, żeby wtedy, gdy przychodzi do jakiejś trudnej decyzji, którą władze muszą przeprowadzić, żeby obywatele mieli poczucie, że to jest decyzja na pewno przemyślana. Budowanie takiego zaufania w Elblągu, mieście, w którym mieszkańcy odwołali swoje władze, jest strasznie potrzebne. Bez takiego zaufania nie da się odnieść sukcesu, można to zrobić wtedy, kiedy będzie taka więź między mieszkańcami i władzą. To jest główny sens dzisiejszego spotkania.
      
       Kandydaci na Radnych Miejskiej Ruchu Palikota Elbląg +.
      
      

 


      
      

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Coś nie widzę tu Waszego " orła" czyli wielkiego posła - polityka Penkalskiego.
 • Ja bym chciał znać oświadczenie lustracyjne pana Lecha Zdislawa Krasnianskiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_23861(2013-06-05)
 • srali muchy, będzie wiosna
 • dla kolegi który nie widzi posła Penkalskiego. .. ja go widzę na zdjęciu. .. trzeba było być tam to byś mógł się nawet ukłonić i przywitać ze wszystkimi :D
 • Panie palii trawa i ma kota - Najważniejszy postulaty: 1) Zakazać dziłalności partii politycznych jako organizacji przestępczych. 2) Rozliczyc wszystkich złodzieji polityków i wysłać na perzymusowy roboty do kamieniłomów, bo odpracowali co ukradli. 3) Rozliczyć wszystkich majątki odejmując ich pensje to co zarobili na stanowiskach oficjalnie. resztę skonfiskować, bo to wszystko pochodzi ze złodziejstwa. 4) Rozwiązać Sejm 5) ograniczyc do 0 możliwości decyzyjne prazydenta i ministrów. 6) wprowadzić demokracje bezpośrednią w wyniku głosowania elektronicznego do każdej omawianej kwestii w rządzie 7) Uruchomić system medialny, iformujący społeczeństwo we wszystkich kwestiach państwowych, specjalne kanały TV i Radio (dyskusje, projekty, informacja) 8) Rząd i prezydent mozę posiadać jedynie uprawnienia wykonawcze z woli narodu w drodze ogólego głosowania i pełnić tylko funkcje reprezentacyjne. Ttak sam procedura dotyczy wobec aparatu prawa: Zadnych imunitetów, sędzia jedynie orzeka o tym co przegłosował społeczństwo. Sprawy sądowe jawne, wyroki w drodze głosowania. Oskarżyciel i obrońca z urzędu. WSZYSTKO ODBYWA SI E W DRODZE GŁOSOWANIA ELEKTRONICZNEGO - TAK lub NIE. No i panie Pakli trawe i ma Kota, powodzenie w przyszłym życiu na zielonej trawce przy trawce, ale nie w polityce, skompromiotowanej do cna, złodziejskiej i zakłamanej. Ja pana nie chcęi mysle ze miliony również, by sie pan odorabiał jak poprzednicy, jak wrzód na d. .. .społeczństwa. Bye !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ziemianin-pl(2013-06-05)
 • Czy ktos kto płaci podatki w rajach podatkowych moze pouczać Polaków jak maja wydawac publiczne pieniadze.
 • Przyjdzie Taki w gości i szarogęsi sie jak u siebie. Nic z tego nie będzie. Tylko nie Palikoty.
 • Każdy poseł to gamoń dlatego jest posłem czy mądry człowiek zostanie władczym ma własny pomysł na rolę w swoim życiu i dba o innych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ja mam(2013-06-05)
 • Ludzie zamknijcie internet oni kłamią jak za komuny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  komuniści(2013-06-05)
 • jak nie tylko w czasie wyborow to gdzie Pani byla Pani Ewo jak nie bylo przed wyborami. nagle teraz glowa pelna pomyslow przed wyborami?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_93212(2013-06-05)
 • jak nie tylko w czasie wyborow to gdzie Pani byla Pani Ewo jak nie bylo przed wyborami. nagle teraz glowa pelna pomyslow przed wyborami?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_93212(2013-06-05)
 • Białkowska daj sobie siana. Zabierz tego Maszke swojego siostrzenca i wszystkich z rodziny na jakiś obóz zdrowotny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Filipiak(2013-06-05)
Reklama