UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Jest wyjście: p. A. Duda podaje się do dymisji lub, po prostu, wyprowadza się z Pałacu po zakończeniu kadencji. Z powodu braku Prezydenta, obowiązki jego przejmuje marszałek Sejmu, do czasu zorganizowania wyborów. Dokładnie tak, jak np. w przypadku śmierci prezydenta. Obowiązki marszałka przejmuje jeden z jej zastępców, np. Kosiniak Kamysz, który ogłasza nowy termin wyborów. Wszystko jest zgodne z Konstytucją, zatem "lege artis"można przesunąć termin wyborów, czyż nie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  47
  20
  Roman2(2020-04-21)
 • Do lekarza szybko. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  8
  Wyborca Dudy (2020-04-21)
 • Konstytucja nie przewiduje ,aby za życia obowiązki przejął marszałek , nie można dopuścić do wygaśnięcia kadencji , w przeciwnym , razie Polska ,zostaje bez prezydenta, wtedy nie można wprowadzić stanu klęski ,wyjątkowego,wojennego. Chyba ,że cały parlament zmieni konstytucję ,ale są jeszcze okresy karencji . Gdyby jednak doszło do takiego scenariuszu ,czy w ogóle ,można zmienić konstytucję w przypadku braku prezydenta , bądź braku pełniącego obowiązki .
 • Konstytucja zabrania pełnienia obowiązków przez marszałka ,czy zstępnych pokolei ,za życia prezydenta ,gdyby podał się do dymisji ,to przyspieszone wybory muszą być ! Nie , może pełnić obowiązków marszałek sejmu !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Konstytucja(2020-04-21)
Reklama