UWAGA!

Apel REOP

Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych apeluje o współpracę organizacji, łączenie sił i podejmowanie wspólnego wysiłku na rzecz wprowadzenia do Rady Miejskiej w Elblągu reprezentantów elbląskich organizacji pozarządowych.

„Apel Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych w sprawie czerwcowych wyborów samorządowych
       Z wypowiedzi ekspertów oraz z doświadczenia wynika, że jeżeli organizacje pozarządowe chcą mieć realny wpływ na rozwój wspólnoty lokalnej, powinny mieć swoich przedstawicieli we władzach lokalnych, inaczej zawsze będą klientami proszącymi o wsparcie, a nie partnerami skutecznie kreującymi nowe rozwiązania.
       W Radzie Miejskiej Elbląga jeszcze nigdy nie było reprezentacji elbląskich organizacji pozarządowych. Oznacza to, że najbardziej aktywne i pracowite grupy elblążan nie mają wpływu na poczynania władz złożonych z przedstawicieli partii politycznych. A przecież organizacji pozarządowych jest w Elblągu ponad 300, natomiast partii kilka – ta zadziwiająca dysproporcja powinna zniknąć.
       Już w poprzednich wyborach samorządowych pojawiła się wspólna lista wyborcza organizacji pozarządowych. Tym razem – gdy elblążanie pokazali w referendum czerwoną kartkę partyjnym władzom Elbląga – trzeba w sposób skuteczny wprowadzić radnych obywatelskich.
       Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych jest reprezentacją elbląskiego sektora pozarządowego. Jej zadaniem jest dbanie o to, aby organizacje mogły mówić pełnym głosem i w skuteczny sposób wpływać na rozwój Elbląga. Nikt za nas tego nie zrobi. Sami musimy podjąć kolejny wysiłek i aktywnie włączyć się w wybory samorządowe.
       Apelujemy o współpracę organizacji, łączenie sił, podejmowanie wspólnego wysiłku na rzecz wprowadzenia do Rady Miejskiej w Elblągu reprezentantów elbląskich organizacji pozarządowych.
       Mamy prawo i obowiązek współuczestniczyć w zarządzaniu naszym miastem.
      
W imieniu REOP Arkadiusz Jachimowicz, przewodniczący Rady”
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Panie Arku! To Sebastian jest na topi! Tez pozarządowy i nawet pozaspołeczny!
 • Gdzie sie areczku jeszcze przykleisz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_80234(2013-05-09)
 • Słusznie,Panie Arku,popieram.Apel jak najbardziej na miejscu,mam nadzieje,ze okaże się skuteczny.Przede wszystkim żadnych podejrzanych ugrupowań,które mamią nieprawdą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_94094(2013-05-09)
 • Bardzo słuszna sugestia ze strony Pana Arkadiusza Jachimowicza. W związku z czym zapraszam w najbliższy poniedziałek do Ratusza Staromiejskiego o godz. 16,00 na kolejne spotkanie z kandydatem na stanowisko prezydenta Lechem Kraśniańskim i bezpartyjnymi kandydatami do Rady Miejskiej. Chcesz być bezpartyjnym kandydatem do Rady Miejskiej z listy Wolny Elbląg. Przyjdź do nas, przedstaw siebie i swój program, jawnie na forum publicznym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2013-05-09)
 • Arek daj na luz...to juz nawet nie jest zalosne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_10919(2013-05-09)
 • Mariusz daj de spokój.Sobie tam przedstawiajcie sami.Jawnie i na forum to będzie jak ujawnicie swoje życiorysy.Nie rozsmieszajcie ludzi a juz pan Mariusz szczegolnie.Jawnie i na forum.Kabaret
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_94094(2013-05-09)
 • ML- pisz więcej, na pewno zyskacie zwolenników:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  okinoko(2013-05-09)
 • Niech pan Mariusz pisze, pisze. .. może ufundujmy mu w ogóle laptopa, ze słwnikiem. .. Im więcej pan Mariusz pisze, tym bardziej marne szanse jego "kolegów". I tak nie za wysokie. .. .Pisz, Mariuszu!
 • Pan Jachimowicz został na forum publicum wezwany do transparentności, do przedstawienia wyciągów bankowych i co? I nic, żadnej odpowiedzi. A brak tejże odpowiedzi jest również odpowiedzią, każdy przynajmniej średnio inteligentny człowiek wie co to oznacza. Ten portal bynajmniej nie jest przeglądany przez ćwierćinteligentów, zatem wyjaśnień z mojej strony nie będzie :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bezpartyjna(2013-05-10)
Reklama