UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Aukcja się udała

Elbląg, Aukcję prowadził Zbigniew Jankowski
Aukcję prowadził Zbigniew Jankowski (fot. Paweł Serocki).

W piątek 26 października już po raz piąty w Hotelu Młyn odbyła się aukcja dzieł plastycznych znanych elbląskich artystów, którzy swoje prace przekazali na rzecz Młodzieżowego Domu Kultury.

Na licytację wystawiono 20 prac (w tym również prace dzieci i młodzieży z MDK), a 17 z nich zostało wylicytowanych. Ceny wywoławcze prezentowanych dzieł wynosiły od 100 do 1600 zł. Największym powodzeniem cieszyła się rzeźba Waldemara Cichonia „Jednouchy”, za którą zapłacono najwięcej, bo 1710 zł.
     Na aukcji można było podziwiać i kupić prace: Waldemara Cichonia, Mirosława Czarnego, Jerzego Domino, Janusza Hankowskiego, Benedykta Kroplewskiego, Zbyszka Opalewskiego, Bogdana Paczkowskiego, Katarzyny Panek, Ewy Prelewskiej, Zygmunta Prończyka, Piotra Romanowskiego, Haliny Różewicz-Książkiewicz i Andrzeja Sywuli. Dużym powodzeniem cieszyły się również prace dzieci i młodzieży z pracowni plastycznej MDK; swoistą sensacją było siedmiokrotne przelicytowanie obrazu uczestniczki tej pracowni.
     Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na rozwój działających w MDK sekcji, ze szczególnym uwzględnieniem sekcji plastycznej.
     Imprezę uświetnił, jak co roku, prowadzący ją aktor Zbigniew Jankowski.
     Aukcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i popularnością, o czym świadczą licznie przybyli goście, którym czas umilał zespół jazzowy MDK prowadzony przez Patryka Giedziuna.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama