[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Awans na generała brygady

 
Elbląg, Awans na generała brygady
Fot. kpt. Paulina Montewka, DWDP-W

Były zastępca szefa sztabu ds. operacyjnych w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód został awansowany do stopnia generała brygady

Gen. bryg. Henry S. Dixon niedawno zakończył, trwającą od stycznia 2018 do lutego 2019, służbę w DWDP-W w Elblągu. Po awansie do stopnia generała brygady obejmie obowiązki zastępcy dyrektora ds. operacyjnych J3 w U.S. Northern Command w Colorado Springs. O służbie w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji generał Dixon wyraża się bardzo pozytywnie.
       - Przypisuję swój awans oraz wyznaczenie na to stanowisko bezpośrednio osiągnięciom, których dokonaliśmy w DWDP-W. Wierzę, że doświadczenie w strukturach NATO oraz sukces w DWDP-W pozwoliły mi wyróżnić się na tle moich rówieśników” – powiedział generał. Generał ma miłe wspomnienia ze swojego pobytu w Polsce i współpracy z żołnierzami dywizji.
       - Bardzo tęsknimy za życiem w Polsce oraz pracą w DWDP-W. Podziwiam oddanie wszystkich żołnierzy NATO służących w tej jednostce oraz wsparcie lokalnej społeczności. Z chęcią wykorzystam każdą możliwość powrotu do NATO i Polski w przyszłości, w dowolnej formie, na którą Armia pozwoli – stwierdził.
       Generał brygady Henry S. Dixon przez 30 lat służby obejmował wiele stanowisk dowódczych. Był m.in., dowódcą 33rd Infantry Brigade Combat Team, oficerem wykonawczym 65th Troop Brigade oraz dowódcą 2nd Battalion, 130th Infantry Regiment. Dixon służył także jako Dyrektor Planowania Strategicznego i Polityki w Gwardii Narodowej Illinois w Dowództwie Sił Połączonych G3 oraz oczywiście jako zastępca szefa sztabu ds. operacyjnych w DWDP-W.
       Odbył także służbę w Iraku w czasie operacji „Iraqi Freedom” w latach 2005-2006, gdzie współpracował już z Polskimi Siłami Zbrojnymi oraz w Afganistanie w czasie operacji „Enduring Freedom” w latach 2008-2009. W Afganistanie służył jako Szef Sztabu Afghanistan Regional Security Integration Command-West.
       Pośród wielu odznaczeń, którymi uhonorowany został generał Dixon są Bronze Star Medal, Meritorious Service Medal, Iraqi and Afghanistan Campaign Medals czy odznaki Combat Infantry, Parachutist and Pathfinders. Po jego odejściu z DWDP-W został także wyróżniony prestiżowym Brązowym Medalem Wojska Polskiego, nadanym przez polskiego Ministra Obrony Narodowej, a wręczonym przez Dowódcę Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód generała dywizji Krzysztofa Motackiego.
      
      
      
Informacja nadesłana przez DWDP-W
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama