UWAGA!

Babojć na czele EKO

 Elbląg, Babojć na czele EKO

Nowym prezesem Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego został Dariusz Babojć, który zastąpił Arkadiusza Jachimowicza pełniącego tę funkcję od założenia EKO. Dariusz Babojć to również jeden z najaktywniejszych autorów naszej rubryki „Teraz ja”, znany Wam jako „Wowka”.

Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Elbląski Komitet Obywatelski wybrało nowego prezesa oraz nowy zarząd, do którego, prócz Dariusza Babojcia, weszli Andrzej Dratwa, Aniela Wiesława Grudzińska, Paweł Bołtryk i Arkadiusz Jachimowicz.
       – Zrobię wszystko, żeby zainteresować naszą inicjatywą jak najwięcej mieszkańców naszego miasta – powiedział nam nowy prezes EKO. – Będę przekonywał nowy zarząd i członków EKO do dokonania zmian zasad działania BARu [Barometr Aktywności Radnych – red.], który w obecnej wersji jest według mnie nie do przyjęcia. Za największe wyzwanie uważam znalezienie 50 dobrych kandydatów, którzy wystartują w wyborach do Rady Miasta w 2014 roku. Z cała pewnością znajdziemy również poważnego kandydata na Prezydenta Miasta. Chcielibyśmy, aby osoby nienależące do partii politycznych weszły do nowej Rady Miasta. Kandydatów na radnych będziemy poszukiwać w elbląskich organizacjach pozarządowych i wśród mieszkańców chcących działać dla dobra naszego miasta.
       Darek Babojć od lat jest zaangażowany w budowanie w Elblągu społeczeństwa obywatelskiego, podobnie zresztą jak Arkadiusz Jachimowicz. Jeszcze za rządów prezydenta Henryka Słoniny usiłowaliśmy – jako Elbląskie Forum Obywatelskie – wprowadzić w naszym mieście prawo obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Wówczas nie zgodzili się na to radni, zresztą w Elblągu do dziś jest to niemożliwe, choć w wielu miastach już tak.
       Rok przed wyborami samorządowymi w 2010 r. większa część EFO przekształciła się w Elbląski Komitet Obywatelski. EKO wystartował w tamtych wyborach, nie wprowadzając jednak do Rady Miasta żadnego swojego kandydata, choć uzyskując przyzwoity wynik. Do kolejnych wyborów EKO poprowadzi już nowy szef.
       Bardziej konkretne plany Darka Babojcia i nowego zarządu EKO poznamy w lutym.
      
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama