UWAGA!

Bądź szybki jak PIT i rozlicz się z fiskusem

Elbląg, Na rozliczenie się z fiskusem zostały już tylko 3 tygodnie
Na rozliczenie się z fiskusem zostały już tylko 3 tygodnie

Na złożenie rocznego zeznania podatkowego zostały już tylko 3 tygodnie, a do tej pory dopiero około 65 procent podatników wypełniło swój obowiązek.

W Urzędzie Skarbowym w Elblągu podatnicy złożyli do tej pory około 46 tys. zeznań PIT-37, PIT-36 i PIT-36L. Porównując tę liczbę, z liczbą ponad 72 tys. tychże zeznań, które w ubiegłym roku wpłynęły do urzędu podczas całej akcji, wyraźnie widać, że jeszcze ponad 20 tys. zeznań może się spodziewać elbląska skarbówka.
     - Ze złożeniem zeznania nie warto czekać do ostatniej chwili – przekonuje Aneta Szyc, rzecznik prasowy Urzędu Skarbowego w Elblągu. - Obecnie w urzędzie nie ma długich kolejek. Zeznanie można złożyć osobiście w siedzibie, gdzie pracownik urzędu od razu przy wprowadzeniu zeznania do systemu sprawdzi jego poprawność. Swoje rozliczenie roczne można również przesłać za pośrednictwem poczty lub drogą elektroniczną na adres Urzędu Skarbowego. Przypominamy także, że ci, którzy w wyniku rozliczenia będą musieli dopłacić także mogą zeznanie złożyć już dziś, a należną dopłatę mogą uregulować w terminie do 30 kwietnia 2009 r.
     A co grozi za złożenie PIT po terminie?
     - Niezłożenie deklaracji podatkowych w wyznaczonych ustawowo terminach może skutkować karą grzywny – ostrzega Aneta Szyc. - Zgodnie z art. 56 par. 4 kodeksu karnego skarbowego podatnik, który nie składa w terminie organowi podatkowemu deklaracji, podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe. Kara grzywny, w zależności od sytuacji majątkowej podatnika, może kształtować się w granicach od kilku do kilkuset złotych, przy czym minimalna kwota to 1/10 wysokości minimalnego wynagrodzenia, obecnie 127,60 zł.
     Elbląska skarbówka zachęca aby rozliczenia roczne złożyć w terminie, czyli do 30 kwietnia. W dniach od 27 do 30 kwietnia wydłużone zostaną godziny pracy w urzędzie do godz. 18. Ponadto rozliczenie roczne będzie można złożyć również w
     Dniu Otwartym Urzędu w sobotę 25 kwietnia w godzinach od 9 do 13.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama