UWAGA!

Balet w Elblągu

 Balet w Elblągu

W najbliższy weekend w Elblągu odbędzie się największy w Polsce Konkurs Sztuki Baletowej, na który zjadą się najlepsze szkoły w kraju. Wezmą w nim udział także goście z zagranicy. Stowarzyszenie Broadway w Elblągu zaprasza na baletowe widowisko.

Elbląg na dwa dni zamieni się w stolicę tańca klasycznego i współczesnego – bo właśnie tych dziedzin tańca dotyczy przede wszystkim ten konkurs – Międzynarodowy Konkurs Sztuki Baletowej, który odbędzie się 21 – 22 grudnia 2019 roku w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Konkurs odbywa się przede wszystkim dzięki władzom naszego miasta i regionu, które wspierają finansowo organizację Konkursu od pierwszych jego edycji. Już po raz siódmy będziemy gościć w Elblągu niezwykle uzdolnione dzieci i młodzież, którzy realizują swoje pasje w prywatnych i państwowych szkołach tańca i baletu. W tym roku konkurs odbędzie się aż w 47 kategoriach wyodrębnionych ze względu na wiek i formę tańca w kategoriach solo, duety i zespoły – to aż o 10 kategorii więcej niż w ubiegłych latach.

 

- Cieszymy się, że Konkurs Elbląski z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i biorą w nim udział najlepsze szkoły w Polsce. Od jakiegoś czasu także dołączają goście z zagranicy i mamy nadzieję, że tych z roku na rok też będzie przybywało – mówi Ewa Kalka Wiceprezes Stowarzyszenia BROADWAY w Elblągu – organizator Międzynarodowego Konkursu Sztuki Baletowej. Bardzo dziękujemy władzom naszego miasta oraz regionu za wsparcie – bez niego organizacja takiego przedsięwzięcia byłaby bardzo trudna. Dziękujemy również za wsparcie Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS oraz zaprzyjaźnionym firmom, które również pomagają nam w realizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia.

 

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na wyjątkową część Konkursu – w niedzielę, 22 grudnia 2019 roku o godzinie 15.30 – wtedy to rozpoczną się finały duetów i zespołów tańca klasycznego i tańca tańca współczesnego oraz finały solistów, duetów i zespołów tancerzy acro dance. Będzie to wspaniałe widowisko, a w przerwie świąteczna niespodzianka szczególnie dla najmłodszych uczestników i widzów.

Dzieci, które chcą dołączyć do reprezentacji naszego Miasta na konkursach baletowych w kraju i za granicą zapraszamy oczywiście na nasze zajęcia baletowe do Szkoły Tańca Broadway przy ul. Willowej 1 w Elblągu

 

Organizator Stowarzyszenie Broadway – Ewa Kalka – nr tel.: 606 716 626

 

------------Art. sponsorowany------------


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie