UWAGA!

Basen stanie przy Sadowej?

Elbląg, Basen stanie przy Sadowej?
(fot. PS)

Grupa Wodna, firma prowadząca m.in. kursy pływania dla dzieci i młodzieży, która latem spierała się z kierownictwem krytej pływalni MOSiR przy ul. Karowej o godziny korzystania z tego basenu, chce wybudować własny. Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę o sprzedaży działki 0,4 ha przy ul. Sadowej, na której ma stanąć basen. Działka sprzedawana będzie w drodze przetargu, Grupa Wodna chce do niego przystąpić.

Jest to działka położona przy ulicach Sadowej i Willowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 16 oraz domów jednorodzinnych. Dla tego terenu nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – Miasto wszczęło postępowanie w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy, określając, że inwestycją ma być basen pływacki.
       Działka zbywana będzie w drodze przetargu. Na dzisiejszej sesji radni zgodzili się na wystawienie jej na przetarg.
       Prezydent Henryk Słonina podkreślił, że umowa sprzedaży zostanie tak skonstruowana, że nabywcy wyznaczy się termin rozpoczęcia i zakończenia budowy basenu. W przypadku niedotrzymania umowy działka wróci do Miasta.
       Ma być to mały basen bez trybun, jakie w innych miastach buduje się przy szkołach. Budować go nie będzie jednak miasto, lecz inwestor prywatny.
       Elblążanie niemogący korzystać z krytej pływalni przy ul. Karowej (z braku miejsca), pewnie już nie mogą się doczekać.
       Na dzisiejszej sesji rozmawiano też chwilę o Aquaparku. Najnowsza koncepcja elbląskich władz jest taka, że nie stanie on w rejonie Kąpieliska Miejskiego przy ul. Moniuszki, jak zakładano przez wiele lat, lecz na Wyspie Spichrzów. Najpierw jednak trzeba sporządzić plan zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca no i... znaleźć inwestora.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No w końcu koś poruszył ten drażliwy temat. Wstyd, że 140 tys. miasto ma niewiele do zaoferowania rodzinom z dziećmi. Aquapark to jest coś wspaniałego. Już od kilku lat nawet taka mała Ostróda cieszy się kompleksem. Dziękuję Panie Derlukiewicz za informację.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wodniak(2009-12-17)
 • ja się pytam kiedy czerwoni przestaną nam wciskac kit !!! AQUAPARK powraca za każdym razem jak się zbliżają wybory- kiedy ktoś tu kogoś rozliczy za słowa!!! Pan M załatwił Grupę Wodną na cacy ważne że żona M- juniora może teraz rozkręcać business. A może napiszecie coś o działce na bielanach którą miasto miało komuś oddać a w końcu jednak komuś sprzedało. .. .Zacznijcie cos robić a nie tylko obiecywać i nie chodzi tu o nowe RONDA, Światła czy drogi donikąd (Modrzewina), dajcie ludziom miejsca pracy. Czy to miasto potrafi przyciągnąć jakiegos inwestora który da ludziom pracę???
 • "W przypadku niedotrzymania umowy działka wróci do Miasta. " Pierwszy raz muszę pochwalić Słoninę. A co do aquaparku, to zbytnio w to nie wierzcie to tylko "słonina/kiełbasa wyborcza"
 • Wyspa Spichrzów chyba nie bardzo pasuje wizualnie do nowoczesnego budynku a dokładniej budynek do niej. Kolejna sprawa to ten teren chyba nie jest najłatwieszy do zabudowy chodzi mi o sąsiedzctwo rzeki. Poza tym wszystkim to gdyby aquapqrk wybudowana w miejscu miejskiej pływalni to by przynajmniej przestała straszyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ta tylko chciałem...(2009-12-17)
 • To jest jakieś "popierdoleństwo" jednego nie wybudowali (parku wodnego) - a biorą się za kolejne. Nie wspominając że teraz park wodny chcą przenieść gdzie indziej. .. to co powstanie na miejscu odkrytego basenu ? Apartamentowce kolejne wzdłuż Moniuszki ? No chyba że za parę lat będziemy mieli 3 kryte pływalnie jedną odkrytą i park wodny. Jestem przeciw, park wodny można tak rozbudować że dla wszystkich wystarczy, nie ma potrzeby budowania kolejnych pływalni. Może i prywatna kiesa, ale to jest po nierozsądne.
 • Basen sam się nie utrzyma. Najlepiej zbudować taki mały obiekt bez trybun przy dużej szkole podstawowej. Miasto wykupi obowiązkowe zajęcia dla dzieci, a reszta godzin będzie dla chętnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  arek234(2009-12-18)
 • Problem ze starymi to że na kryty się praktycznie nie dostaniesz a odkryty to możesz pobrodzić w śniegu.
 • o to mi chodzi wlasnie. troche szmalu wrzucic w stary, zeby mozna go uzywac caly rok. napewno bedzie taniej niz kupic glebe i wybudowac nowy obiekt, ale tak sie nie stanie, jak juz mowilem brazowe koperty sie rozeszlly po ludziach(jesli mozna ich tak nazwac)
 • I wszyscy będą zjeżdżać krętymi rurami prosto do rzeki. i następny proszę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  woda.woda(2009-12-18)
 • Chwała Marcinowi, że doprowadził (miejmy nadzieję) temat do w miarę realnych wymiarów - choć czeka go golgota w pokonywaniu "ścieżki zdrowia" dla chcących coś załatwić. Miasto oczywiście sobie przypisze wszystkie zasługi w tworzeniu wszystkiego, choć nie kiwnęło palcem w bucie. Ale pomińmy to milczeniem - niech to przedsięwzięcie będzie wreszcie pierwszym krokiem w tym mieście w kierunku świata normalnego. Przerażający natomiast jest fakt zmiany lokalizacji Aquaparku, którego pierwotne umiejscowienie było konsekwencja logicznych wskazówek powstania tz. EUROPARKU, który to stanowił zamknięty kompleks sportowo-rekreacyjny. Takie szermowanie lokalizacjami jest właśnie w Elblągu dobitnym przykładem na kompletny brak jakiejkolwiek spójnej koncepcji urbanistycznej miasta i typowy akcyjny system umiejscawiania wszelakiej zabudowy bez składu i ładu. Skoro jednak taka koncepcja będzie miała miejsce ja proponuję na dachu tego Aquaparku postawić osadę TRUSO a na dachu tejże szkaradny, czerwony budynek niby zabytkowy z ul. 12 Lutego i trzeci Ratusz, będący replika Pałacu Kultury. Będzie pięknie - przekonacie się sami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2009-12-18)
 • Bardzo dobry pomysł. na inwestycje miejskie w tej materii to nie ma co liczyć. To straszne, żeby człowiek w tak dużym mieście nie mógł po prostu popływać, kiedy ma na to ochotę. Poza tym uważam, ze nauką pływania dzieci w szkole powinni zajmować się profesjonaliści. To co dzieje się na zajęciach szkolnych lekcji w-fu jest żenujące, szczególnie na basenie. Nikogo nie obchodzi, co tak naprawdę dzieci tam robią. A już na pewno nikt na tych lekcjach ich nie uczy pływać. Ciekawa jestem czy znajdzie się rodzic, którego dziecko nauczyło się pływać na zajęciach szkolnych?.
 • Wyspa (teren sąsiadujący z rzeką) miała być przeznaczona na "przenoszone" zabytki miasta Elbląga (przecież pisaliście o tym na Portelu). Jak będzie przy tym wyglądać akwapark - jak dres przy pięknych starych frakach. Czy kogoś nie. .. ..
Reklama