UWAGA!

Będą kontrole zaśnieżonych dachów

Elbląg, Będą kontrole zaśnieżonych dachów
Fot. Anna Dembińska.

W poniedziałek (11 stycznia) minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller zwrócił się do wojewodów o nadzór nad służbami odpowiedzialnymi za odśnieżanie dachów. Kontrolerzy mogą karać właścicieli i zarządców nieruchomości mandatami.

W związku z intensywnymi opadami śniegu, które miały miejsce w ostatnich dniach, szef resortu poprosił wojewodów o wydanie podległym służbom, w tym nadzorowi budowlanemu, polecenia zwrócenia szczególnej uwagi na konieczność usuwania śniegu i lodu z dachów, balkonów, gdzie zalegający śnieg oraz lód mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa przebywających tam ludzi.
       Przypominamy, że odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na budynki o powierzchni przekraczającej 2 000 m² oraz o powierzchni dachów wynoszącej ponad tysiąc metrów kwadratowych, m.in. hipermarkety, hale targowe, sportowe, magazyny.
       Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu, może zostać ukarany mandatem w wysokości co najmniej 500 zł. Kontrolerzy mogą również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu.
      
       Źródło: MSWiA
      
oprac. MK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama