UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będą niższe stawki za ogródki sezonowe na starówce

 
Elbląg, Na wtorkowej sesji radni podejmą decyzję ws. opłat za ogródki przy restauracjach na starówce
Na wtorkowej sesji radni podejmą decyzję ws. opłat za ogródki przy restauracjach na starówce (fot. nadesłane)

Pozytywna opinia prezydenta oraz Komisji Gospodarczej to poważny krok w kierunku obniżenia opłat za ustawienie sezonowego ogródka przy restauracjach na elbląskiej starówce. Ostateczną decyzję w tej sprawie na dzisiejszej (26 czerwca) sesji podejmą elbląscy radni, ale inicjator działania na rzecz obniżek dla przedsiębiorców ze starówki, radny PO Marek Kucharczyk, jest w sprawie wyniki tego głosowania optymistą.

Przypomnijmy: Na kwietniowej sesji Rady Miejskiej radni PO: Marek Kucharczyk i Antoni Czyżyk zwrócili się do prezydenta Elbląga z wnioskiem o obniżenie stawek pobieranych przez miasto za ustawienie sezonowych ogródków na starówce. Zdaniem restauratorów, opinie w tej sprawie przekazali radnym PO, stawki w Elblągu są porównywalne do opłat na największych polskich starówkach podczas gdy, zarówno pod względem atrakcyjności turystycznej miasta i ilości turystów w sezonie, Elbląg nie daje aż tak dużych możliwości zarobkowania w sezonie.
       - Nasza argumentacja przekonała prezydenta i służby miejskie – jeżeli mamy ożywić elbląską starówkę i wspierać rozwój lokalnych przedsiębiorstw to właśnie poprzez takie decyzje. Stawki opłat za zajęcie pasa drogowego pod ogródek sezonowy w Elblągu zostaną wyrównane do średnich cen obowiązujących w miastach zbliżonych pod względem wielkości i potencjału rynku do naszego miasta - komentuje pozytywny finał tej sprawy Marek Kucharczyk z Platformy Obywatelskiej.
       Uchwała, którą na wtorkowej sesji będą głosowali radni ma szansę zmienić stawki, które obowiązują restauratorów od 2005r.
       - Zasadność podjęcia tej uchwały analizowaliśmy w Komisji Gospodarczej Rady Miejskiej, pozytywna opinia w tej sprawie to kolejny przykład porozumienia ponad politycznymi podziałami w kwestiach ważnych dla lokalnej społeczności. To dobry akcent na zakończenie pierwszego półrocza 2012r. w Radzie Miejskiej – dodaje Marek Kucharczyk z Platformy.
      
Biuro Prasowe Klubu Radnych PO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama