UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będą pieniądze na punkty przedszkolne

 
Elbląg, Dzieci z kolejnych wsi będą miały swoje przedszkole
Dzieci z kolejnych wsi będą miały swoje przedszkole (fot. Punkt Przedszkolny w Płoskini, arch. TPD)

Zarząd Województwa na dzisiejszym (29 czerwca) posiedzeniu zatwierdził projekty, które otrzymają dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego na zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej. Unijne wparcie otrzymają m.in. działania planowane przez elbląski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Pierwszy projekt TPD pn. „Przedszkolandia” polega na utworzeniu Punktów Przedszkolnych dla 80 dzieci w wieku 3-4 lata z 41wsi gmin: Markusy, Godkowo, Lelkowo, Wilczęta.
       Drugi, który otrzymał dofinansowanie nosi nazwę „Sukces zaczyna się w przedszkolu”. Skierowany jest do 35 dzieci w wieku przedszkolnym z Gminy Elbląg, dla których utworzone zostaną dwa punkty przedszkolne przy Szkołach Podstawowych.
       Oba projekty zakładają przygotowanie i pracę dydaktyczną punktów, w tym: adaptację pomieszczeń, doposażenie sali zajęć, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, wyjazdy dla dzieci oraz zajęcia terapeutyczne i ogólnorozwojowe, doradztwo metodyczne dla nauczycieli, pedagogizację rodziców. Punkty przedszkolne działać będą od września 2012 roku do sierpnia 2014 roku.
       Oprócz dwóch projektów elbląskiego TPD dofinansowanie otrzymają również: Gmina Olsztynek na projekt pn. "Przedszkole przyjazne dla dziecka, rodzica" oraz Arkadiusz Rosa z Gietrzwałdu na realizacje projektu pn. "Punkt przedszkolny Bajka szansą naszych dzieci!".
      
Joanna Urbaniak, asystent Witolda Wróblewskiego, członka Zarządu Województwa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama