UWAGA!

Będą się ścigać

Elbląg, Silnie obsadzona będzie klasa RWD
Silnie obsadzona będzie klasa RWD

Swój udział w 32. Rajdzie Kormoran, który odbędzie się w najbliższy weekend (6-7 września) na ulicach Braniewa i okolicznych drogach, zgłosiło już 37 załóg. Silnie obsadzona będzie klasa RWD (tylnonapędówki).

Wśród tylnonapędówek będą dwa Fiaty 126p, Łada Vfts i Vaz Łada 2107, dwa BMW 318 IS oraz BMW 325 iX, a także dwie Toyoty Corolla Gt.
     Znanymi wielbicielami tylnonapędówek są Krzysztof Szeszko i Wojciech Jermakow (Toyota Corolla Gt). Jak mówił Wojtek Jermakow, fajnie, że coraz więcej chłopaków rozumie, że prawdziwi twardziele nie wożą się babskimi autami z napędem na przód.
     — Zapowiada się fajny rajd, dzwonią koledzy z całej Polski i podpytują, bo coraz więcej zawodników przekonuje się do jeżdżenia po szutrach — mówi Krzysztof Szeszko. — Udało nam się między innymi namówić naszego rywala z PPZM — Łukasza Sobocina, aby odpuścił Rajd Wisły i przyjechał swoją Ładą do nas.
     Łukasz Sobocin i Cezary Niewiarowski pojadą Ładą Vfts. Zawodnicy jeździli już po trasach ubiegłorocznego Kormorana, jako „zerówka”.
     — Planuję jechać na maksa, tak aby powalczyć z Krzyśkiem Szeszko, jadącym Toyotą — mówi Łukasz Sobocin. — Ubiegłoroczny rajd bardzo mi się podobał. Jest idealny na tylny napęd. Trasy w wielu miejscach są szerokie, co pozwala stawiać samochód bokiem. Można jechać szybko, a jednocześnie widowiskowo. Co niejednokrotnie pokazaliśmy już rok temu. W tym roku także planuję dać show, żeby kibice zapamiętali nasz start.
     Ładą 2107 wystartuje załoga Paweł Jastrzębski i Sławomir Marcinkiewicz. „Jastrząb” także jeździł w ubiegłorocznym Kormoranie.
     — Nastawienie mamy bojowe i na pewno damy z siebie wszystko — mówi Paweł Jastrzębski. — Jeżdżę po to, aby mnie to cieszyło i aby podobało się kibicom. Trasy w okolicach Braniewa są idealne, wprost pod rajdowców. Można jechać nie za szybko, po bardzo krętych drogach.
     

 


     Po pechowych startach w Rajdzie Warszawskim i Rajdzie Agapit spokojną jazdę zapowiada Konrad Kwiatkowski, jadący BMW 318 IS. Dodatkowo Konrad pierwszy raz wystartuje z pilotką — Martyną Zarębską.
     — Jedziemy dla zabawy, nie mamy ciśnienia na wynik — mówi Konrad Kwiatkowski. — Po różnych ostatnich przygodach składam auto. Bardziej chodzi mi o to, żeby pojeździć i mieć frajdę. Ale na pewno nie będziemy starali się jechać prosto. Bardzo podobał mi się ubiegłoroczny rajd, szczególnie odcinek przez żwirownię. Tu można było postawić tylnonapędówki bokiem. Bardzo techniczny był trzeci odcinek — wąski i miał chytre miejsca, na które trzeba było uważać.
     Tylnonapędowymi autami pojadą również Paweł Danilczuk i Piotr Bagniuk (BMW 318 IS), Mateusz Giedryś i Piotr Giedryś (Toyota Corolla Gt), Bartosz Potrykus i Damian Grzybowski (Fiat 126p), Jakub Tomaszewski i Robert Małocha (Fiat 126p) oraz załoga litewska — Lukas Petravicius i Edvinas Gurevicius (BMW 325 iX).
     32. Rajd Kormoran będzie 3 rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu. Rajd ten otrzymał nominację do Pucharu Polski PZM na rok 2009. Na tegorocznym Kormoranie zostanie stworzona specjalna klasa „open” do której zostaną zakwalifikowani wszyscy zawodnicy startujący w rajdzie. Z klasy „open” zostanie wyłoniony zwycięzca 32. Rajdu Kormoran. Organizatorem rajdu jest Olsztyński Klub Rajdowy.
     
     Program Rajdu Kormoran:
     
     6 września (sobota) godz. 17 — prolog
     Prolog zostanie rozegrany w Braniewie. Jego długość to 1,3 kilometra. Zawodnicy przejadą ulicą Sądową, Placem Grunwaldu i Placem Wolności.
     
     7 września (niedziela)
     OS-1 i OS-4
     OS-1 zostanie rozegrany w okolicach Pieniężna. Pierwszy zawodnik wystartuje w Pieniężnie Kolonii o godz. 9.02 (start do OS-4 o godz. 12.08). Długość — 8,82 km. Zawodnicy przejadą do Kajnit i przez Wojnity w stronę Ciesząt. Tu będzie meta. Po przekroczeniu mety zawodnicy przejadą przez centrum Pieniężna i dojadą do OS-2 w Łajsach.
     
     OS-2 i OS-5
     OS-2 rozgrywany będzie pod Lelkowem. Start w Łajsach o godz. 9.27 (start do OS-5 o godz. 12.33). Długość — 14,51 km. Trasa będzie wiodła przez Perwilty, Wolę Wilknicką, Wołowo, Krzekoty, Przebędowo, Kildajny do Dębowca. Z Dębowca zawodnicy pojadą do Lelkowa, tu będzie strefa tankowania.
     
     OS-3 i OS-6
     Start do OS-3 będzie w Pielu, o godz. 10.15 (start do OS-6 o godz. 13.21). Długość — 12,63 km. Będzie wiódł przez Mędrzyki, Jachowo, Jarocin, do Żelaznej Góry.
     
     Więcej na stronie internetowej: www.rajdkormoran.pl.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama