UWAGA!

Będą strzelać, ale nie wiadomo kiedy

 
Elbląg, Będą strzelać, ale nie wiadomo kiedy
(fot. WS)

Trwa budowa wojskowej strzelnicy przy ul. Łęczyckiej. Nie wiadomo jednak, kiedy się zakończy, bo w międzyczasie zmieniły się przepisy dotyczące strzelania w takich miejscach i wojskowi muszą zmienić dokumentację.

Na przebudowanej strzelnicy będzie znajdować się dziewięć stanowisk oraz urządzenia do kierowania strzelaniami i kontroli ich wyników. - Dotychczas wykonano wymianę gruntu pod konstrukcje żelbetowe przesłon, nawieziono ponad 130 tysięcy metrów sześciennych ziemi, by podnieść strzelnicę o siedem metrów – wymienia Leszek Pietruczuk, rzecznik prasowy Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Olsztynie, który prowadzi tę inwestycję. - Powstał już również murowany budynek szkoleniowo-warsztatowy z tarczownią, stalowa konstrukcja wieży dowodzenia, postawiono piętnaście przesłon żelbetowych oraz wybudowano kulochwyt główny zadaszony.
       Obecnie trwa budowa wałów, rozpoczęto budowę ogrodzenia oraz sieci wodociągowej, łączącej strzelnicę z miejskim wodociągiem. Nie wiadomo jednak, kiedy prace zostaną zakończone. - W trakcie realizacji zadania zmieniły się przepisy dotyczące warunków strzelania i zaszła konieczność opracowania dokumentacji zamiennej – wyjaśnia Leszek Pietruczuk. - Opracowanie tej dokumentacji warunkuje termin zakończenia robót i oddania strzelnicy do eksploatacji.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A po co nam ta wiedza, jak nie mogą zwykli ludzie postrzelać ?
 • Zastanawiam się po co w Elblągu taka strzelnica skoro pozostało tak mało wojska, a Ci którzy jeszcze tu są to i tak niedługo odejdą.
 • Będą strzelać i to głośno jak im żony " wojskowej" grochówki nagotują bo tej prawdziwej wojskowej po której gazy raczej nie sprężały się w komorze nabojowej już chyba w Elblągu od lat w koszarach nie gotują. Hero.
 • Słyszałem strzały w 3minucie.
 • ale bzdety przez 50 lat była dobra strzelnica a co teraz niedobra?????sam tam strzelałem przez 30 lat i było dobrze pewnie jakieś kolesie musza zarobić?? a po co taka strzelnica jak jak w Elbląbu nie ma wojska?????
 • strzelnice budują a amunicji nie ma na strzelanie. Będą strzelać ale z du. .y
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  Logistyk(2014-04-30)
 • strzelnica owszem była dobra ale nic nie jest wieczne wszystko z czasem się zmienia wiec i nasza strzelnica nie spełniała norm i stanowiła bardzo duże zagrożenie dla osób postronnych i została zamknięta a w obecnej chwili jest modernizowana i przystosowywana do obecnych wymagań jak zostanie zakończona modernizacja będą się tam odbywały strzelania :) a dla osób które nie maja co robić i dodają bezsensowne komentarze powiem tyle najpierw zaczerpnijcie odpowiednich informacji a potem się wypowiadajcie na temat o którym nie macie pojęcia bo strzelnica która w tej chwili powstaje nie jest tylko dla wojska i nie martwcie się o amunicje wszystko będzie na swoim miejscu. Pozdrawiam; )
 • Ciekawe dla kogo budują - wojska coraz mniej w Elblągu
 • wojska w elblągu się pozbyli a strzelnice za kilkadziesiąt milionów budują dla kogo? dla kolesi? to się nazywa zryty biedacki pusty łeb
 • Extra pojada dostana po 6 lub 12 pestek i juz zołnierz wyszkolony czuje sie bardzo bezpieczny majac taka armie zołnierze nato w bechatkach 93 masakra jedno jest pewne beton był w wojsku i bedzie razem z komunom prosci ludzie tam pracuja zero powołania tylko czekaja na swoja emeryture i nagrody co kwartał ida dla nich tysiace a szer pochwała przecierz pisac nie potrafi i czytac to z co ma dostac 21 wiek mamy tylko nie tam
Reklama