UWAGA!

Będą zmiany od lutego

 
Elbląg, Będą zmiany od lutego
fot. arch. Witold Sadowski

Zgodnie z zapowiedziami Zarząd Komunikacji Miejskiej zmienia tramwajowe rozkłady jazdy. To efekt m.in. badań przeprowadzonych w ubiegłym roku, podczas których policzono pasażerów korzystających z komunikacji.

Jak informuje Zarząd Komunikacji Miejskiej od 1 lutego zmienią się rozkłady jazdy linii tramwajowych w dni robocze, soboty i niedziele.
       Przesunięcia mają być niewielkie, maksymalnie dwuminutowe i będą dotyczyły tylko wybranych przystanków w określonych porach dnia.
       Poza tym niektóre kursy, te o najmniejszym zainteresowaniu, zostaną zredukowane. Mowa tu o linii nr 2 i 3 (tu zmiany obejmą rozkład niedzielny), a także 1 i 4 (w tym przypadku chodzi o rozkłady sobotnie i niedzielne). Razem 24 kursy mniej z kilkudziesięciu, jakie wykonują tramwaje na swoich trasach.
       Nowe rozkłady będzie można sprawdzić na stronie internetowej ZKM-u, a także zadzwonić pod numer 55 235 55 00 i uzyskać niezbędne informacje. 
       Zmiany są m.in. pokłosiem badań, które przeprowadzono w marcu ubiegłego roku. To właśnie wtedy 60- osobowa grupa studentów jednej z elbląskich uczelni liczyła pasażerów.
       - Pewnym zaskoczeniem w wynikach przeprowadzonych badań, była skala różnicy w liczbie pasażerów pomiędzy dniem roboczym, a sobotą i niedzielą. W dni wolne i świąteczne liczba pasażerów wyraźnie spada, odpowiednio o 46 procent w soboty i 66 procent w niedziele w stosunku do dni roboczych. Wspomniane, spore różnice są szczególnie widoczne w godzinach porannych i przedpołudniowych. – mówił w grudniu Michał Górecki, specjalista ds. marketingu i komunikacji społecznej w elbląskim ZKM.
       Dodał również, że zmniejszenie liczby pasażerów oznacza mniej przychodów z kupna biletów, co oznacza większe dopłaty z budżetu miasta. Co roku na funkcjonowanie komunikacji przeznaczało się ok. 20 milionów złotych, natomiast projekt budżetu na ten rok mówi, że kwota ta ma być o 1,4 mln zł niższa.
       Przy okazji przypominamy naszym Czytelnikom, że rozkład jazdy dostępny jest w wygodnej formie w przeglądarkach na smartfonach na stronie mobi.portel.pl.
      
oprac. mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • 24 kursy mniej - jesteście w stanie zlikwidować wszystko, tylko nie siebie !!! Mam nadzieję że nie długo przyjdzie kolej i na was !
 • 24 jesteś OK tylko że- Mam nadzieję że nie długo przyjdzie TRAMWAJ i na was ! A potem taczka
 • Znowu kogos porabało! Ktoś nie wie, ze rzadkie kursy powoduja spadek przejazdów, tak samo jak częste zmiany i złe rozkłady. Dyrektorze ZKM, oddaj ster komuś z logicznym myśleniem. Bo już chodzimy coraz więcej pieszo i wali sie w łeb mieszkańców, szczególnie tych mniej sprawnych. Czy nie mozna zwołac madrych ludzi i przedyskutowac problemy, takich którzy moga cos powiedziec w tej sprawie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42
  0
  Siasistasiu(2016-01-25)
 • Jeśli mam czekać na tramwaj 40 minut to oczywiste, że idę pieszo, albo biorę taksówkę, im rzadziej będą jeździć tramwaje, tym mniej będą mieć pasażerów, przecież to jest oczywiste. ..
 • 20 mln dopłat i jeszcze nie domykają budżetu? To jest ogromna kwota a przecież jeszcze zarabiają. Złe zarządzanie. Jak chcą likwidowac kursy to zlikwidować im dopłaty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  2
  mistrzu(2016-01-25)
 • 10 miesięcy w roku na rowerku :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  2
  tanitransport(2016-01-25)
 • Trzeba było dać wygrać przetarg na obsługę linii autobusowych tym, którzy dawali niższy wozokilometr, a nie wpuszczać do miasta obce spółeczki które nie dość że dużo więcej kasy biorą to i tak w większości nie jeżdżą!! I nie trzeba by było niczego obcinać!!! A zkm i ta gromada ludzi tam pracujących to czym niby się zajmują?? Zlikwidować chory wytwór który nie przynosi żadnego dochodu tylko trzeba do nich dopłacać!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  edmundlis(2016-01-25)
 • A kiedy zmiany w EPEC-u? Mówią, że ma zostać powołany nowy Zarząd
 • edmundlis chętnie poznamy twoja opinię o kursach pks i polskiego expresu, w sumie nie na temat, ale skoro zacząłeś o liniach autobusowych
 • dużo korzystam z komunikacji na szczęście tylko zimą, potem rowerek. brak słów, żeby to opisać, ale spróbuję:rozkład ułożony chyba dla kierowców, żeby na pętli mogli pogaworzyć, bo nie dla pasażerów, jak jadą dwa, trzy autobusy razem a potem długo, długo nic. zabytkowe tramwaje w godzinach szczytu. nieczytelne rozkłady(malutka czcionka, umieszczona w nieoświetlonych miejscach, albo tak jak na pętli na ul. saperów karteczka a5 pod światło ulicznych latarni umieszczona w olbrzymiej gablocie po ciemku niemożliwe do odczytania, wystarczyłoby cos z tyłu poddłozyć. ale to chyba za trudne, tak samo jak ułożyć rozkład jazdy przyjazdny pasażerom :)
 • To są jakieś jaja.
 • trzeba kupic rower, nie ma sensu czekac na tramwaj 40 min albo dluzej
Reklama