UWAGA!

Będzie więcej śmietników na ulicach

 Elbląg, Będzie więcej śmietników na ulicach
fot. Anna Dembińska

- Czasami, żeby wyrzucić papierek po cukierku, trzeba przejść przez całą ulicę. Tak jest na przykład na ul. Słonecznej, najbliższy śmietnik znajduje się na ul. 12 Lutego – mówi pani Joanna, nasza Czytelniczka i pyta, czy jest szansa na to, żeby było ich więcej. Urząd Miejski odpowiada, że zamówił już nowe, na ulicach mają zostać zamontowane w ciągu najbliższych miesięcy.

Jak wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego obecnie w miejscach publicznych – przy przystankach oraz chodnikach – stoi ok. 530 śmietników (nie licząc tych znajdujących w parkach, na osiedlach, zarządzanych przez spółdzielnie oraz wspólnoty).

- Są one opróżniane przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, sześć, siedem razy w tygodniu, niektóre, z racji oddalenia, raz w tygodniu – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski. - Dodatkowo pracownicy są także zobowiązani do tego, aby posprzątać odpady znajdują się wokół.

Jak informuje urzędnik miasto zakupiło 145 nowych śmietników, czarnych oraz zielonych (zapłacono za nie 32 tys. zł). Część zostanie zamontowana w zupełnie nowych lokalizacjach, część zastąpi te, które obecnie znajdują się na ulicach.

- Dodatkowo ze środków miejskich zakupiono 13 śmietników [ich koszt to 6,8 tys. zł - red.], które zostaną ustawione w parku Kajki. Obszar ten jest objęty ochroną konserwatorską, dlatego ich wygląd dostosowany jest do krajobrazu – dodał Mierzejewski. - Przekazano je Zarządowi Zieleni Miejskiej, który zarządza śmietnikami na terenie parków.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • jedne orły, instalują plastikowe śmietniki, drugie orły wrzucają bezmyślnie niedopałki do tych śmietników.
 • Problemy XXI wieku
 • Największym myślę problemem są bezmózgowie ufoludki często widziane nocą z soboty na niedzielę lub być wcześniej kiedy to mają nadprzyrodzone moce głupoty po procentowej a wtedy chodzą i niszczą te śmietniki taki to oto przykład z domu wynieśli pewnie rodzice tych ufoludków podawali im obiad kopiąc tańsze nogą :) a policja pilnuje .... Kawy ? Stacji benzynowych? No nie wiem nie wiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  QbeeQ(2019-12-16)
 • Pierwsze Zamontować Drugie na czas Opróżniać wtedy ma to sens
 • Może w końcu ludzie nauczą się też sprzątać po swoich psach. Bo znalezienie śmietnika to też mija się z celem na chwilę obecną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17
  2
  Właścicielka czworonoga(2019-12-16)
 • Śmietnik przydalby się przy oplu Haller, syf na parkingu torby aż spod mc Donalda tu leżą wzdłuż płotu. Ogólnie jesteśmy narodem brudasów. Niedzielny spacer po lesie w okolicach Dąbrowskiego tylko mnie w tym utwierdził.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  Art :)(2019-12-16)
 • Czy to zasługa pana od promocji, kultury i "turystyki"? Bo tylu ściągnął odwiedzających do Elbląga, że na trasach "przemarszu"brakowało tylko koszy? A co z szaletami dla przybyszów panie od "turystyki"?
 • teraz wiem skad pieniadze na ta inwestycje, podwyzki, postawia pare plastikowych kublow co szpeca miasto, policza sobie za wywoz smieci, i bedzie lepiej, mniej w portwelu a na ulicach i tak bedzie tak samo, pesymistycznie patrzac to bedzie brzydko, i kto to bedzie segregowal puszki plastki skórki po bananach i pety
 • Kosynierów Gdyńskich to ulica w całości bezśmietnikowa, co bardzo odpowiada części mieszkańców naszego wspaniałego miasta. Wystarczy przejść się na spacer. .. śmieci na ulicach to polska specjalność. .. całkowicie niezależnie od tego, czy śmietniki są, czy ich brak. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  GłębokaMyśl(2019-12-16)
 • A teraz sobie policzcie ile w tym mieście jest toalet publicznych. Powodzenia w razie potrzeby.
 • eclerc carefour mc donald dworzec toytoe na dolince kazda knajpa z alkoholem na starowce od biedy mozesz walic w karzaki jak pies
 • Drogie te śmietniki. Pewnie z niezniszczalnego materiału bo plastykowy kubeł w sklepie można kupić w detalu od 50 do 100 zł.
Reklama