UWAGA!

Będziemy kształcić dorosłych

Gmina Gronowo Elbląskie jako jeden z czterech podmiotów otrzyma dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa na upowszechnianie kształcenia osób dorosłych.

Projekt „Gimnazjum dla Dorosłych” zakłada uzyskanie w systemie zaocznym wykształcenia na poziomie gimnazjalnym przez 50 dorosłych mieszkańców gminy. Skierowany jest głównie do osób w wieku 25 – 64 lat, które są nieaktywne zawodowo oraz osób niepełnosprawnych.
       - Niestety na terenie naszej gminy jest bardzo dużo osób, które legitymują się wykształceniem podstawowym i niższym. Tak niski poziom wykształcenia niekorzystnie wpływa na możliwość poprawy warunków życia tych mieszkańców. Stąd pomysł na realizację projektu, który pozwoli na uzupełnienie kolejnego etapu edukacji. Mam nadzieję, że będzie to podstawa do dalszego zdobywania kwalifikacji zawodowych przez te osoby, a w konsekwencji od znalezienia zatrudnienia i uniezależnienia się od świadczeń pomocy społecznej – podkreśla Marcin Ślęzak Wójt Gminy Gronowo Elbląskie
       W każdym semestrze uczestnicy projektu odbędą po 144 godzin zajęć lekcyjnych w dwóch grupach 25 osobowych. Będą również uczestniczyli w spotkaniach z socjoterapeutą i doradcą zawodowym. Projekt realizowany będzie w budynku Gimnazjum w Gronowie Elbląskim do końca czerwca 2015 roku.
      
Urząd Gminy Gronowo Elbląskie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Super! Na pewno ten projekt znajdzie duuuże zainteresowanie!!! Panie Wójcie rewelacja! Oj dzieje się teraz w gminie:)))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkanka gronowa(2013-01-18)
 • a w Elblągu zarządzanym przez klika złodziejską nie ma szkoleń od 2 lat !
 • Ciekawe jak zmuszą tych ludzi dorosłych do chodzenia do szkoły? W Elblągu od paru lat są dwa takie darmowe gimnazja dla dorosłych w CKU na Saperów i na Grunwaldzkiej w Żaku więc to żadna nowość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znafca(2013-01-18)
 • Nikt nikogo nie zmusi. Zapewne gmina zrobiła badania na zapotrzebowanie tego typu projektów. Skoro by nie było zainteresowania to na pewno by nie pisali tego typu projektów. Widać, że żal cztery litery ściska:) czyżby opcja przeciwna to pisała, która wkurzona jest, że gmina tak zaczęła działać?:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ewuniam-gronowo(2013-01-18)
 • projekt będzie realizowany do 2015 czyli do śmierci uczniów lub wójta?
Reklama