UWAGA!

Betlejemskie Światło już w Elblągu

 Elbląg, Betlejemskie Światło już w Elblągu
fot. phm. Ewelina Dżugan

Wczoraj popołudniu reprezentacja elbląskiego hufca wzięła udział w przekazaniu betlejemskiego ognia, które odbyło się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku. Organizatorem uroczystości była Komenda Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej.

Betlejemskie Światło Pokoju to symbol miłości, zrozumienia ludzi i narodów. BŚP zorganizowało Austrackie Radio i Telewizja (ORF) po raz pierwszy w 1986 roku, jako część działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych, potrzebujących. Rok później patronat nad wydarzeniem objęli austriaccy skauci, którzy roznosili ogień do szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia do każdego dotarł symbol pokoju, braterstwa, miłości.
       Moment odpalania Światła z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem jest niesamowity. Co roku działająca charytatywnie dziewczynka i chłopiec, wybrani przez ORF, odbierają BŚP z groty. Betlejem leży na terytorium Autonomii Palestyńskiej, która jest uwikłada w konfilkty polityczne z Izraelem, jednak na czas uroczystości odpalania Światła zawieszone są działania militarne.
       Reprezentacja elbląskiego hufca na terenie zamku olsztyńskiego z rąk komendantki Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej, hm. Doroty Jeżowskiej-Olszewskiej odebrała ogień.
       Komendant hufca, phm. Adrian Szymański zaprasza na przekazanie światła do rąk przedstawicieli władz, instytucji oraz elblążan. Uroczystość odbędzie się w środę (19 grudnia) o godz. 16 na dziedzińcu Galerii El. Tam odbędzie się pokaz tańca z ogniem oraz wszyscy zebrani będą mogli wysłuchać harcerskiej gawędy. Proszę o zabranie ze sobą lampionów.
       Niech motto tegorocznej drogi Betlejemskiego Ognia - Odważ się być dobrym - towarzyszy nam w czasie obchodów Świąt Bożego Narodzenia oraz przyszłym 2013 roku.
      
      
      
phm. Ewelina Dżugan,szefowa Harcerskiej Służby Informacji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama