UWAGA!

Bez dowodu, bez hamulców

Autobus niesprawny lub bez dowodu rejestracyjnego? Wszystko jest możliwe. Wysyłając nasze pociechy na wycieczkę, warto upewnić się, czy przewoźnik jest w stanie bezpiecznie dowieźć dzieci na miejsce.

Podczas minionego tygodnia policjanci skontrolowali 40 autobusów wiozących dzieci i młodzież na wycieczki. W dwóch skontrolowanych autobusach stwierdzono tak poważne usterki, że pojazdów w ogóle nie dopuszczono do dalszej jazdy. Policjanci wystawili jeden mandat karny, wobec jednego kierującego zastosowano pouczenie. Jeden z kierowców przyjechał na miejsce zbiórki nie posiadając nawet dowodu rejestracyjnego autobusu.
     - Przewoźnik zmuszony był podstawić drugi pojazd - tym razem z kompletem dokumentów - mówi Alina Zając, rzeczniczka elbląskiej policji i dodaje, że kontrole autobusów będą kontynuowane.
     Policjanci apelują do organizatorów wycieczek i rodziców o zgłaszanie planowanych wyjazdów – najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Informacje należy zgłaszać do sekcji ruchu drogowego elbląskiej policji pod nr tel. 230 15 90 lub 997.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jestem oburzony, przecież przewoźnik powinien z miejsca stracić koncesję na usługi transportowe. Wysyłając dzieci taki autobusem sprowadził realne zagrożenie przeciwko życiu tych dzieciaków, czy jego zarobek za wszelką cenę jest wart życia dzieci i innych podróżnych.?
Reklama