UWAGA!

Bez obaw

W regionie elbląskim coraz więcej osób choruje na zapalenie opon mózgowych - o około 50 procent więcej niż jesienią ubiegłego roku. - Nie ma jednak powodów do obaw - uspokaja Jacek Perliński, dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu.

Miesięcznie na wirusowe zapalenie opon mózgowych zachorowuje obecnie kilkanaście osób.
     - Trudno powiedzieć, z czego to wynika - mówi Jacek Perliński. - We wszystkich chorobach występujących epidemicznie, a to jest taka choroba, obserwujemy w niektórych latach zwiększoną zachorowalność. Podobnie jest np. z grypą. Nie ma więc powodów do obaw, natomiast trzeba uważać.
     Zapalenie opon mózgowych zaczyna się podobnie jak inne choroby wirusowe. Najpierw pojawia się silny ból głowy, który z czasem się nasila. Może to trwać nawet kilka, bądź kilkanaście godzin. Bólowi może towarzyszyć gorączka oraz wymioty i sztywność karku. Na końcu pojawiają się objawy neurologiczne - niedowłady, porażenia, zaburzenia widzenia itp.
     - Nie namawiam do tego, aby z każdą infekcją zgłaszać się do lekarza i szukać zapalenia opon mózgowych - dodaje dyrektor Perliński. - Ale lepiej uważać, ponieważ w skrajnych wypadkach choroba ta może się skończyć nawet śmiercią.
     Według dyrektora najlepszą metodą zapobiegania zapaleniu opon mózgowych jest szczepienie.
OP

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama